271 / 365


Üsküdar'da dün akşamdan beri bir yavru kedi bu arabanın içinde kalmış. Not bırakmışlar motoru çalıştırmasınlar diye. Zavallı kediciğin sesi kısılmıştı artık miyavlamaktan. Saatlerce aç susuz kalmış orada.
İtfaiye çağırdılar geldi, ışık tutup baktılar ve gördüler kediyi ama kedi muhtemelen çok korkmuş olduğundan çıkmadı. Baya uğraştılar, tekerleği hafif çevirip yol açtılar ama yok, çıkmadı. Kimsenin eli de uzanmıyor, ufacık delik. İtfaiyecilerden biri YouTube'dan kedi sesi açtı. Biz önce farketmedik aa kedinin sesi değişti sakinleşti galiba dedik ama telefondan geliyormuş meğer o ses. O da işe yaramadı, biraz su püskürtüp o şekilde çıkarmayı denediler. Üstten motorun kenarından su döktüler biraz, ıslanınca çıkar diye beklerken tam tersi oldu iyice arabanın ortalarına doğru gitti. Mesaiye yetişmemiz gerektiği için bırakmak zorunda kaldık ama aklımız orada kaldı. Uzun süreceği belliydi, inşallah kurtulmuştur kedicik...

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. Ahhh çok merak ettim şimdi. Ne oldu yavruya acaba?
  Bizim sokakta da çok oluyor bu minnoşların araba içlerine kaçma olayları. Hayır çıkmıyorlar da saklandıkları yerden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum inşallah çıkarabilmişlerdir...
   Girdikleri gibi çıksalar ya keşke, aksine korkup daha da geriye kaçıyorlar.

   Sil