237 / 365


Bugün ortodonti doktorumdan aparey alma günüydü. Ben diş teli tedavisinden sonraki gibi şeffaf aparey takacağım sanarken hareketli aparey çıktı. Fotoğraftaki şeyi yemek yeme dışında hep takılı tutacakmışım.
Enes Batur gibi konuşuyorum şu an. Konuştukça kendime yabancılaşıyorum.

Dişçiden çıkınca teşekkür ederim diyemeyince anladım zorlanacağımı. Çıkıp minibüse binerken gideceğim yeri peltekçe söyleyince kendimden soğudum bir an. Çünkü sesim zaten ince, bir de peltek olunca bebek taklidi yapıyormuş gibi hissedip bi utandım. İneceğim yere gelince nasıl söyleyeceğim diye kara kara düşünerek geçti yol. Neyse ki aynı yerde inen başkaları varmış onlar söyledi ben de indim.
Aslında biraz sempatik, s'leri ve l'leri söylerken zorlanıyorum en çok. Allah'tan tatile denk geldi, pratik yapıp düzeltirim işe dönene kadar konuşmamı herhalde.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. Offf...çok geçmiş olsun, iki yeğenim de bir, iki yıl diş teliyle gezdiler, kolaylıklar diliyorum. Enes Batur kim onu bilmiyorum ama sanki duydum gibi ismini.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacığım ben de bir yıl civarı takmıştım ama sabitleyici takmaktan sıkılıp bırakınca tedavi bozuldu şimdi bunu takmam lazım. Zor bir tedavi gerçekten sürekli bir diş vr çene ağrısı var...
   Enes Batur genelde küçüklerin takip ettiği bir YouTuber, diş telleri var ve peltek konuşuyor kendimde onu gördüm bugün resmen :))

   Sil
 2. Çalışınca düzeltilir konuşma eminim. Neyse ki bedenimiz bizden çabuk uyum sağlayabiliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah, haklısın her şeye uyum sağlıyoruz aslında mecbur kalınca :)

   Sil