227 / 365


Bir arkadaşa 200₺ para gönderdim. EFT ile. Bir kaç saat sonra kontrol edip gelmemiş dedi. Hesabımı açıp işlemlerime baktım, bir rakamı yanlış yazmışım eyvah başkasına gitti dedim. O da panikledi. Hemen bankayı aradım, şunun için biri bunun için ikiyi vs tuşlayın diyor müşteri  hizmetleri diye bir şey yok. Bir kaç tanesini denedim hepsi otomatik yapılan işlemler, bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanmıyor. Kayıp çalıntı işlemlerini seçtim neyse ki onda müşteri hizmetlerini bağladı. Hemen de açtılar, acil bir kayıp çalıntı durumu olsa hemen ulaşabilecekmişim demek ki.
Az önce yanlış hesaba para gönderdim iptal eder misiniz dedim. Az önce dediğim de üç saat önce. Burası kayıp çalıntı bölümü, sizi başka yere bağlıyorum bağlanınca sıfırı tuşlayın dedi. Bağladı, orası da hemen açtı, söyledim 200 TL mi dedi evet dedim. Karşı taraf parayı bankadan çekmiş görünüyor dedi. Nasıl yani yok mu para şimdi dedim. Yokmuş. Ama iade talebi açabilirlermiş onay veriyor musunuz dedi evet dedim. Sorgu numarası verdi, gönderilen banka ile iletişime geçip bu sorgu numarası ile takip edebilirmişim. Teşekkür ettim kapattım ve diğer bankayı aradım. Galiba mesai bitimine yakın olduğu için telefonlar hemen açılıyordu ya da benim yollar açıktı o an. Hemen açtılar. Hesap numarasını istediler, yani yanlış gönderilen IBAN noyu. Tam yarısına gelmiştim ki bu bizim bankamızın kodu değil size yanlış söylemişler bir daha kontrol edin öyle arayın dedi. Bir daha kontrol ettim, o IBAN numarası benimkiymiş.
Karşı tarafın IBAN numarasına baktım, meğer doğru yazmışım. Yani benim tarafımdan bir sorun yokmuş aslında boş yere o kadar panik telefon trafiği çektim mesaileri bitmeden yetişeyim diye elim ayağıma dolaştı. Bi de adamlar ne çabuk çekmiş diye de şaşırdım atmnin başında hesaba para yatacak mı diye mi bekliyorlar nedir dedim.
Arkadaşa ekran görüntüsüne bir daha bak senin hesap doğru yazılmamış mı dedim. Baktı evet doğruymuş dedi ama yatmamış dedi. Hesap hareketlerinin ekran görüntüsünü attı yatmamış gerçekten. Yarın ben bankayla görüşüp sorayım haber veririm dedi. Yarına kaldı yani.

---

İşyerinden arkadaş, doluda annesini kaybeden bir kedi yavrusuna bakmaya başlamış evinde. Ben de hediye olarak çekmecemde duran amigurumilerimden gönderdim. Az önce video attı, kedicik oyuncaklara bayılmış. Öyle tatlı kiiii maşallah. Bugünün fotoğrafı da Çakıl kediciğin video görüntüsü oldu 😊

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

10 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun:((galiba hemen panik olmamak lazım ama söylemesi kolay bana da olsa ben de paniklerim:))))kedicik şanslıymış, Allah tuttuğunu altın etsin arkadaşının, ne güzel oynuyor senin elinin emeği oyuncakla. Yumuşacık da tam kedişlere göre eline sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacığım.
   Amin, böyle arkadaşlarım olduğu için şanslıyım :) yapmıştım duruyordu öyle çekmecede demek ki kediciğin kismetiymis :)) tekrar teşekkürler

   Sil
 2. Bir bankaya bağlanma serüveni daha mutlulukla sonuçlandı diyelim. Resmen işkence şu bankaların müşteri hizmetleri. Delirmemek elde değil :s

  Minnoşa için gitti. Nasıl da minnak bişey yaaa... Arada nasıl, ne yapıyor diye paylaşır mısın bizimle de? Merak ederim ki şimdi ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öyle gerçekten ama bu sefer çok delirtmediler beni şaşırdım :D

   aslında arkadaşım da blog açmayı düşünüyor ama bir türlü isim bulamadık :D isim bulup açınca kendisi paylaşacak onun dışında ben de ara ara paylaşırım tabi ki :)

   Sil
 3. Yani para nerede şimdi 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hehe, hesabına yatmış dün gece söyledi. iade talebi yaptık demişti benim banka o nolcak bilmiyorum tekrar benim hesaba gelmese bari :P

   Sil
 4. 2 hafta önce ben de ablamın internet bankacılığıyla 100.000 TL ev alma parasını evi satan kişiye göndermiştim.2 saat boyunca gitmedi ETF :( Panik oldum yanlış mı gönderdim diye :( Para ablamın bi de :(Emlakçıda bankayı sağı solu arayarak çözdük sorunu :) 100.000 TL az para da değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. offff çok fena olmuş ben de çok panik olurdum kesin :S neyse ki bir şey olmamış paraya :))

   Sil
 5. Ben de kızımın kart borcunu öderken kart numarasından birini yanlış yazdığım için güya havuzda kalmış para :) Perişan olduk iki bankayı aramaktan. Eft referans numarası, şu, bu derken bir hafta sonraydı, altı yüz elli tl benim hesabımda görüldü ama çok kızdım hem dikkatsizliğime, hem de madem yanlış yazdım, kızımın ismi neden çıkar, hâlâ anlamış değilim Özlem kızım. Geçmiş olsun sana da.
  Kedi çok tatlı, gerçekten sağ olsun onu alan arkadaşın. Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi ki havuzda kalmış da başkasına gitmemiş abla :))) banka işleri çok stresli yaaaa, para mevzusu hep stres zaten :D Sana da geçmiş olsun, teşekkür ederim.
   Kedicik Çakıl çok şeker evettt tekrar teşekkürler, sevgiler :)

   Sil