230 / 365


Yaklaşık beş yıl önce gidip diş teli taktırdığım doktoruma tekrar gittim bugün, çünkü son bir buçuk yıldır sabitleyicilerimi kaybettiğim için takmıyordum bu yüzden dişlerim eski hâline dönmeye başlamıştı. Doktor beni görünce niye ona gitmeyip bıraktığıma azıcık söylendi tabi ama neyse ki tekrar tel takmaya gerek yokmuş. Diş kalıplarımın durup durmadığını sordu, attığımı söyledim. O yüzden tekrar kalıp çıkardı, kendi düzeltip öyle hazırlayacakmış yenisini. Sonra olmazsa birşeyler yaparız dedi ama ne olduğunu söylemedi.
50 TL'ye kalıp ile kapattık neyse ki, tekrar tel tedavisine başlayacağım diye korkuyordum. En ucuzu bile kaç bin lira...
5 yıl önce iyice araştırıp en uygun yerin burası olduğunu görüp öyle karar vermiştim gelmeye. Her yerde en az iki bin TL iken burada binbeşyüzdü yanlış hatırlamıyorsam. Ya da bin altıyüz.

Şimdi daha pahalıdır tabi, zam gelmiştir mutlaka.

Gittiğim yerin adı, Mihrimah Sultan Tıp Merkezi. Üsküdar'da.

Haftaya gidip alacağım bakalım...

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder