Sohbet


Yazacak konum yok ama yazasım var. O yüzden bu yazının başlığını direkt sohbet koydum. Havadan sudan bir şeyler yazasım gelirse diye bir seri başlatmış olabilirim. Zamanla göreceğiz.

Bugün yağmurluydu, akşam üzeri gökkuşağı çıktı o kadar parlaktı ki. Fotoğraftaki işte o gökkuşağı :)

Bugün sevgililer günüydü, benim sevgilim yok ama sevgilisi olan bir erkek arkadaşa sevgilisine çiçek yollattırdım. Benim olmadığı için alamıyorum ama o kızın var neden almasın dedim. Yolladı, kız çok sevinmiş. Çok şaşırdı arkadaş bu kadar sevinmesine ve ben de onun şaşırmasına şaşırdım. Gayet normal bence.

İki gündür YouTube'da yeni bir kanala sardım : Gözde Tezer

İlk defa bir videosuna denk geldim ve ilk düşüncem "Yazık, saf galiba. Özenmiş kanal açmış kendine" oldu. Zira ağzını yaya yaya, aşırı mimikli ve bağırarak abartarak konuşması normal gelmemişti. Ama yine de kapatmadım videoyu, izlemeye devam ettim. İzledikçe aslında normal olabileceğini düşündüm. Sonra hoşuma gitti bu kadar rahat konuşması, her şeyi yaşayarak anlatışı. O video bitince diğerlerine baktım falan derken ben baya kanalda zaman geçirdim böyle. Çok izleyince zehirlenmiş gibi hissettirebiliyor, çünkü videolarda genel olarak adam akıllı bir şey yok, kafasına göre konuşuyor. Bildiğin kız muhabbetleri. Karşında kız arkadaşın varmış ve onu dinliyormuşsun gibi.

Gözde Tezer'in videolarından dolaylı bağlantı yoluyla bir başka YouTuber daha keşfettim. O da : Ali Rıza Tunçer

Genelde Aliş diyorlar. Beni bağlayan şey yine aynı oldu, içi dışı bir aklına geldiği gibi konuşan ama bu doğaçlama ile düzgün cümleler de kurabilen biri. Aşırı derecede hızlı konuşuyor, en çok da bu yüzden hipnoz olmuş gibi izlemiş olabilirim videosunu. Ama Gözde kadar kalmadım Aliş'in kanalında.

Annemin doğum tarihi belli değil, yani kimlikteki doğru değil ve doğrusunu bilen yok. Dün düşündüm düşündüm ve terazi olduğuna karar verdim. Söyledim ona da, evet dedi bir teyze sonbaharda doğduğunu söylüyormuş onu söyledi. Kararsızlığına bakılırsa annem kesin terazi, kesin. Terazi arkadaşlarımla da karşılaştırıyorum, aynılar bence. Baba kova anne terazi ve ben yengeç, yazık bana ne çektim be. Ailede en aramın iyi olduğu birey erkek kardeşim ve burcu Başak. Burç muhabbetinden tutulma faslına geçip sohbeti bitiriyorum. Söylenene göre yarını 16 şubata bağlayan gece tutulma varmış, etkileri dört hafta hissedilen bir tutulmaymış yani önündeki iki hafta ve sonrasındaki iki hafta zorlayabilirmiş. Ona göre yani, eğer ki bu aralar dünyanın sonu gelmiş her şey sarpa sarmış iflah olmaz gibi düşünüyorsanız çok düşünmeyin, sakinleşin ve hayata ayak uydurun. Geçecek.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

10 yorum:

 1. Doğumuma 1 ay kala olacaklardan korktum şu an :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geldi mi zamanı yaa :)) Korkma bir aya kadar kadar geçer etkisi. İnşallah :)

   Sil
 2. Dolunay beni çok etkiliyor nolur gelme bana 😂

  YanıtlaSil
 3. Annem terazi, babam kova, ben oğlak bizde de durumlar böyle. :D

  YanıtlaSil
 4. Sevgililer gunu icin bir abimiz esine soyle demis "can sanslisin,sayemde hee gun sevgililer gununh yasiyorsun" ama yenge hanim hic orali olmamis. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hanım pek aynı fikirde değilmiş anlaşılan :D

   Sil
 5. ne kapalı havaydı yaaa geçen hafta. tutulmalar aman insanı geriyo dı mııı :)

  YanıtlaSil