İlk (bebeklik) küpem


Küpelerim diyemiyorum çünkü çift değil tek. 

Hâlâ 3.delik iyileşmedi kulağımda. Halka küpe ne kadar küçük halka da olsa olmuyor, sürekli hareket halinde oluyor ister istemez o yüzden de hep yara kalıyor. Gümüş küpe de yaramadı kulağıma. Altın küpe olması lazım dedi annem, sonra da benim bebeklik küpem geldi aklına yani bebekken kulağımı deldirdiklerinde aldıkları ilk küpe. Teki yok çünkü biz yeni eve taşınınca bir kaç defa eve hırsız girmişti, takıları da alırken benim küpenin teki yere düşmüş alamamışlar. Annem yerden bulup alıp saklamış neyse ki. Zaten bana da tek bir küpe gerekiyordu bu kadar denk gelir. Çok mutlu oldum. Küpeyi çocukken, biraz daha büyüdüğümde de takıyordum, baya bir süre taktım diye hatırlıyorum. O yüzden annem verince hatırladım, bakıp duygulanmadım desem yalan olur. Çocukluğumu gördüm sanki.
Çubuk kısmı vidalı, arkadan tak diye ittirip takılmıyor yani çevirip çevirip vidayı öyle geçirmek gerekiyor arka kilit kısmına. Hemen dezenfekte edip taktım. Bir daha da çıkarmayı düşünmüyorum, mümkünse ölene dek. Baktıkça küçük özlem canlanıyor gözümde. Aynada minik beni görüyorum :) çocukluğumu kulağımda taşıyorum artık. Muazzam bir şey bu.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

15 yorum:

 1. Ne kadar güzelmiş tekrar güle güle kullan canım benim beni 😊❤sevgiler

  YanıtlaSil
 2. İyiki kulağına taktığını ve sürekli takacağını söylemişsin yoksa bu yazıyı okuyanların %60'ından fazlasının aklında şu soru olacaktı: Acaba bozduracak mı? Şayet bozdurursa ne kadar eder acep? falan... :D :D :D
  (Not: Cumhuriyet altını 1.067 , Gram altın: 159,4 TL... Aklınızda bulunsun deyuuu :D)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha mesapo sen nerelerdesin yaa 😁 kulağımda bir servet taşıyorum 😄

   Sil
  2. Mesapo is back home :))

   Sil
 3. Çocukluğunuzu kulağınızda taşıyorsunuz ne güzel:) Güzel günlerde kullanın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya çok güzel :) çok teşekkür ederim 😊

   Sil
 4. Aynısından kız kardeşim ve bende de vardı, ama bizimkiler büyürken bir yerlerde kaybolup gitmişler. Bende seninkini görünce küçüklüğümü hatırladım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa kaybolmasına üzüldüm :( çok acayip bir his değil mi :)

   Sil
 5. ya annem bizimkileride saklıyor ve bebeklik künyelerini. Onları torunlara takıcam çocuk yapın diyor arada :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa çok tatlı 😍 benim bilekliğimi bozdurup bilezik almışlar onu da sallıyormuş annem :) inşallah görürüz o günleri de içlerinde kalmaz 😁

   Sil
 6. 3. küpem beni mahvetmişti. kulak memem olduğu içim kıkırdağa denk gelmiş, durmadaan iltihaplanıyor ve şişiyordu. eczaneye gittim anlattım derdimi, bana bir merhem verdi (Allah razı olsun) iki günde geçti tüm sıkıntılar. bilindik bir ilaçmış, yıllar önceydi (10 yıl) o yüzden ismini hatırlamayacağım fakat bir eczaneye danışmakta fayda var :) iltihaptan şişince çok kötü oluyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi ya 😕 benimki iltihap yapmadı kıpkırmızı kan topladı sadece. Galiba çok zedeleniyordu, bu küpe çok iyi geldi hiç bir şikayetim yok şu an :) düzeldi yani çok şükür.
   Bephanten olabilir mi acaba dediğin krem?
   Yorumun için teşekkür ederim 😊

   Sil
 7. Çok iyi bir tevafuk olmuş :) tekrar hayırla kullanın :))

  YanıtlaSil