Instagram son görülme


Instagram'a son görülme özelliği gelmiş. Gözünüz aydın :)

Hiç bir yerde gizlimiz, saklımız, özelimiz, özgürlüğümüz kalmadı gördüğünüz gibi, sosyal medya içimize işlemeye devam ediyor.
Ne gerek vardı ki? Bence yoktu.

Her neyse sonuçta böyle bir özellik gelmiş ama ben uygulamayı güncellemediğim için henüz bende yok.
Bende olmadığı için benim son görülmem görünmüyor.(düzeltme: görünüyormuş) "Ne çabuk haber aldın da kapattın son görünmeni" diyenlere henüz ona bulaşmadığımı söyledim, bulaşmaya da niyetim yok aslında ama kaçış yok biliyorum.

Kişisel düşüncelerimi geçip, uygulamanın bu yeniliğinin ne olduğuna, nasıl kapatıldığına vs değinmek istiyorum şimdi.

Instagram son görülmeye nereden bakılıyor?

Mesajlar kısmında, mesajlaştığınız kişilerin son görülmeleri paylaşılıyor. 

Son görülme nasıl kapatılır?

Ayarlar kısmından Hareket Durumunu Göster seçeneğini devredışı bırakarak son görülmenizi kapatabilirsiniz. Bunu kapatırsanız arkadaşlarınızın son görülmelerini de göremezsiniz, Whatsapp gibi yani.Siz ne düşünüyorsunuz bu güncelleme hakkında?

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. Anlamıyorum ki en son kaç dk önce online olduğum kimi neden ilgilendiriyor? Bende güncellemedim henüz lakin günceller güncellemez kapatacağım, iyi ki yazdın bu yazıyı. :D Yoksa ben kapatma kısmını bulana kadar daha ne özellikler çıkardı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoğun bir talep oldu da ondan eklediler dicem ama o da değil, herkes ben kullanmam diyor. Kendi kafalarına göre güncellemeler yapıyorlar anlaşılan. İnsanların birbirine güveni de kalmadı zaten, sürekli bir takip çabası :/

   Sil
 2. Bakalım daha nasıl özellikler gelecek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım... Hoşuma gitmeyen bir diğer şey de hepsnin tek tip haline geliyor olması. Ne güzel her platform kendi içinde farklıydı şimdi hepsinde hikaye var hepsinde son görülme var falan... sıkıcı.

   Sil
 3. İnstagramın kalitesini düşürecek ve kullanıcılardan aşırı rahatsızlık olacak bir durum ancak onlarda bunu öngördüğünden devredışı bırak butonunu ne olur ne olmaz diyerek koymuşlar :)
  İnstagramım ve tüm sosyal medya hesaplarım donuk şuan :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet diretmiyorlar en azından, kapatma seçeneği sunmuşlar. Arada bir sosyal medya detoksu yapmak gerekiyor, iyi yapmışsın.

   Sil