Lise arkadaşım ile aynı yerde çalışıyormuşum


Lise hazırlık sınıfı arkadaşım ile bir buçuk yıldır aynı yerde çalışıyormuşuz ve biz bunu daha dün farkettik. O da nasıl oldu anlatayım, bu arkadaş bir ortak arkadaşa bizim sınıftan kimler var Instagram'da diye sormuş. Benim instagramda sadece bir küçük fotoğrafım var o da profil fotosu, ondan tam çıkaramamış sonra Facebook'tan da aratıp bakınca "aa ben bu kızı görüyorum" demiş. Instagram'dan mesaj attı dün akşam, görür görmez hatırladım ama nasıl aynı işyerinde karşılaşıp da hiç göz aşinalığı bile olmadı hâlâ şaşkınım. Gerçi sadece bir yıl birlikte okumuştuk, sonra o başka liseye geçmişti. Üzerinden de o kadar yıl geçmiş tabi...

Bugün geldi yanıma, baya konuştuk ya da o konuştu ben de nefes aldığı fırsatları kollayıp konuşmaya çalıştım diyeyim 😁 Bu kadar konuşkan olduğunu hatırlamıyorum. Farketmemişim demek ki. Ayrıldığımızda ciddi anlamda başım dönüyordu hem hiç tahmin etmediğim anda hatıraların canlanması hem de fazla muhabbetten :))

Benim gülüşümü hatırladığını söyledi, gülüşümle biliniyormuşum okulda. Bilmiyordum bunu, şaşırdım. Burda sessiz sakinsin dedi. Burada başka türlü olunmuyor ki dedim. Her şey yanlış anlaşılıyor her şey insanların gözüne batıyor maalesef...
Lise hazırlıktan sonra ben adapte olamamıştım liseye. Sınıf dağılmıştı ve yeni sınıf arkadaşlarım ile kaynaşamıyordum, çok farklı dünyalardaydılar. Fazla zengindiler ve yetişemiyordum. O yüzden hazırlık sınıfı hariç lise dönemini pek severek hatırlayamıyorum.

Diğer arkadaşlarla da iletişime geçip bir araya gelelim dedik ama bakalım...

Değişik bir his, tam da benim neden lise arkadaşlarım yok herkesin var diyordum :) Bir tane de olsa var artık 😁

Üniversite arkadaşlarımı da özledim aslında ama ben koptum uzaklaştım onlardan ve şimdi dönmeye yüzüm yok 🙄

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

6 yorum:

 1. :) Ne güzel olmuş birbirinizi bulmanız.

  YanıtlaSil
 2. Tatlı bir tesadüf olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. Daha geçen gün 3-4 lise arkadaşımla buluşup karadut çayı in the salep partisi yaptık kafelerde.
  Üniversite arkadaşını bul bi kaçtane ilerde cumhurbaşkanı falan olursan zora girme üniv okuduğunu diplomanla ve arkadaşlarınla ispatlarsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Cumhurbaşkanlığı mı, yok almiyim :))

   Sil