365 / 365


Bitti. İnanamıyorum ama bitti. 365 günü de hiç aksatmadan, pes etmeden bitirdim. Çok farklı bir deneyim oldu, buralar gözümde başkalaştı. Herkes ömründe bir sene denemeli bence tavsiye ederim :))

Sıradan bir blog değildi burası benim için, hayatımı buraya döktüm koca bir yıl. Hüznümü, sevincimi, acı tatlı tüm günlerimi paylaştım. Yapamam, tamamlayamam diye çok düşündüm. Özellikle yaz aylarında :) tatilde olurum yazamam internet olmaz ya da ben boşveririm diyordum ama tatil, deniz, güneş dinlemeden hep yazdım. 

Aslında bana iyi geldi, siz de söylediniz çevremdekiler de aynı şeyi söylüyor ama biraz da inzivaya çekilmek istiyorum artık. Bu kadar kendimi açmak yetti, gizemli halime geri dönmem lazım biraz. Kafa dinlemek, kendimle kalmak, içimde yaşamak istiyorum bir süre bir şeyleri. Çok açılmak da iyi olmuyor çünkü, herkesin bir fikri olabiliyor kafa karışıklığı olabiliyor, sağlıklı karar alamayabiliyorsunuz, etkileniyorsunuz vesaire vesaire... 

Neyse, kapanışı kendi fotoğrafımla yapayım dedim. Kim bilir tekrar ne zaman gelirim... Şaka şaka dayanamam yazarım yine bir kaç güne. Ama yarın bir şey yazmak zorunda hissetmeyeceğim için şimdiden rahatladım :)) 

Ya bu YouTuberlar nasıl her günü istikrarlı devam ettiriyor. Hepsi değil de bazısı. Yıllardır her gün 15 dakikalık video ekleyenler var nasıl yapabiliriyorlar, insan bir gün bile aksatmaz mı? Hayatları bu olmuş, herkesle paylaşmak. Hiç sadece kendilerine ayırdıkları bir günleri yok. Ne kadar iyi bir şey bu tabi orası tartışılır. Ama acayip, şaşılası. Hastalık gibi, ya da bağımlılık.

Bugün kızkardeşim ile dışardaydık. Kapanışı kahve eşliğinde, bol sohbetli yaptık. ilk defa bu kadar derin konuşup beyin jimnastiği yaptık. İnsanın aynı cinsiyetten bir kardeşinin olması çok güzel. Bir kız bir erkek olsun der ya evliler çocuk düşünceleri için genelde, bence iki kız ya da iki erkek olmalı en azından, tek kalmamalı aynı cins olanlar. Çok farklı çünkü erkek beyni ile kadın beyni. Bir yere kadar ortak düşünebiliyorlar sonra kopuyor. Ya da kardeşi gibi en az bir arkadaşı olmalı insanın. Evlenince de kocaya bağlanıp kız arkadaşlardan kopmamalı mesela kadınlar. Erkekler de erkek arkadaşlarından aynı şekilde. İnsan olmak ne zor ya :) insan psikolojisi çok zor. Yalnız kalamıyorsun ama herkesle de anlaşamıyorsun illa ki fikir ayrılığı oluyor, kırılıyorsun bozuluyorsun kendi kendini tamir etmen gerekiyor bazen. 

Vay be, 2018i de gördük he. 2017yi aratmasın bize inşallah.
Herkese musmutlu, harika bir yıl diliyorum. Huzur, sevgi, mutluluk, aşk dolu günlerimiz olsun. Hepiniziiii seviyorummm ❤️

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

10 yorum:

 1. üzüldüm şu an :( her güne bir yazı konsepti harikaydı oysa ki.. Ama şu zorunluluk derdi kötü tabii. Hiç gün atlamadan yazmana hayran kaldım. Bekletme bizi fazla, ben severek okuyorum çünküü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya zorunluluk olunca zor oluyor :/ yorumun çok güzel çok teşekkür ederim 😊

   Sil
 2. Tebrik ederim seni. Gerçekten büyük bir başarı şu blog serisi. Bir yıl boyunca her gün yazdın ve ilk günden itibaren takip ettim. 300 gün kaldı, yarım yıl kaldı derken bitiverdi.
  Fakat sana tavsiyem yazmayı bırakma, buralara yazmasan bile her gün bir kağıda günlük karala. Bu zinciri kırmama olayı senin için bir iş gibi olmasın. Artık alıştın, yazmayı bırakma derim sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bazen tam pes edecekken senin teşvik edici bir yorumunla devam ettiğim de oldu :) bu yolda, bu sene boyunca beni yalnız bırakmayanlardan birisin çok teşekkür ederim. Yazmaya devam tabi ama bu kadar sık değil ve bazen buraya değil de deftere artık belki.
   Aslında güç bulsam, her güne biz çizim de düşünebilirdim ama ona başlayacak cesarete sahip değilim henüz.

   Sil
 3. Haydi bakalım hayırlı olsun, yine de çok özletme gel, güzelliğine de maşallah sübhanallah. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim tamam gelirim tabi ki 😘😊

   Sil
 4. Ben gittim, geldim, ara verdim vs. ama sen hergüne yazı yayınlamaya devam etmişsin gerçekten. Ara vermeden önce en beğendiğim, samimi gelen ve gidip göz gezdirdiğim blog seninki idi onuda belirteyim :) Bütün bir yıl eksizsiz kısa güzel yazı yayınları için teşekkürler.

  Geç oldu ama: Mutlu Yıllar!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum blogum hakkında söylediklerine :) Eşlik ettiğin için ve yorumların için asıl ben teşekkür ederim. Musmutlu yıllar!

   Sil
 5. Nazar değecek Özlem Kardeş. :)

  YanıtlaSil