162 / 365


Geleneksel Sultanahmet'te Burger King'le iftar açma günümüzü bu yıl da gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Her yıl kızkardeşimle yapıyoruz böyle, güzel oluyor. Aşırı kalabalıktı yer bulamadık en sonunda bir yere oturduk. Her yer doluydu, ama her yer. Taş, kaldırım, çimenlik ve hatta yürüdüğümüz düz yere bile bişey serip oturan vardı. İftarı açıp biraz gezdik oraları. Geleneksel lezzetler miydi hatırlamıyorum şimdi, öyle bir pasaj yapmışlar her seneki gibi, orayı gezdik. Ebru yapımını, cam yapımını izledik. Hatta bir yerde de ipek böceğinden ipek yapımını gösteriyorlardı. Kozaları tencereye atmışlar ipleri çekiyorlar bir mekanizmayla. Kozalar inceldikçe içindeki böcek belli oluyordu. Kötüydü ya. Yazık. Canlı canlı kaynatıp kozayı söküyorlar...
Neyse sonra oradan Beyazıt'a geçip kitap baktık ama almadık. Sonra da eve dönüş yoluna girdik. Şu an minibüsteyim, eve gidene kadar saat 12yi geçebilir diye hemen yazayım dedim.

Öğlen de Kadıköy'de toplantımız vardı. 3 saat sürdü. Bugün gün boyu dışardaydım. Çok yorgunum.

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. bizde kız kardeşimle geleneksel iftarlar yapıyoruz :) hatta bizimki de bu akşam inşAllah :) tabii beyazıt hayaller de kalıyor uzak olduğu için :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi ya siz nerdesiniz ki?
   Evet güzel oluyor :) Şimdiden Allah kabul etsin, afiyet olsun :)

   Sil
 2. Ne güzel bir gün olmuş 😊 rabbim kolaylıklar versin inşallah dikkat et kendine canım benim sevgiler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim evet güzel oldu, değişiklik oluyor böyle arada iyi oluyor :) Sen de dikkat et kendine.

   Sil
 3. aa burger da iftar açmak hiç aklıma gelmemişti, aslında deli gibi burger istiyorum afişlerini gördükç.e :) deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hehe her yıl rutinimizdir burgerkingli iftar yapmadan içimiz rahat etmiyor :)) dene bence de güzel oluyor ama biz burger'da açmıyoruz, paket yaptırıp sultanahmetin avlusunda açıyoruz :)

   Sil