Bu ayki arama verileri

Aylık arama verileri deyince 7 Temmuz- 7 Ağustos oluyor herhalde.


Dün baktığımda farklıydı, bir kaç yeni şey eklenmiş. Eskiden google adwords bu hizmeti sunuyordu galiba net olarak ama artık reklamverenlere sunuyor sadece bildiğim kadarıyla. Arama sonuçlarına göre blogunuzu bulanların hangi kelimelerle bulduğunu gösteren bir site biliyorsanız benimle paylaşın :)

Şimdi gelelim yukarıdaki tabloya.

En çok okunan yazılarımın da ritüeller, spritüel yazılar olduğunu bildiğimden; ilk sırayı Nuray Sayarı ve Tuğçe Işınsu'nun almasına çok şaşırmadım.

Sonrasında, cilt bakımı ya da kozmetikle ilgili bir yazıya da ziyaretçi çekebildiğim için belki daha çok yazabilirim diye düşündüm.

Taşıt tutulmasına çapraz bant olayını yeni duyan biri daha benim gibi internette aratmaya başlamış ve benim yazımı bulmuş, ne güzel olmuş :)

Öykü Karayel yazdığımda benim blog sayfamı göremedim ben, ya başka arama motoruyla geldi(sadece google sonuçları mı yoksa?) ya da sıkı bir Öykü Karayel fanı ve bütün arama sonuçlarına sayfa sayfa bakıyor, başka türlü benim bloguma ulaşamazdı sanırım :))

Son olarak beni hem şaşırtan hem sevindiren sonuç; ismimle arama yapılmış. Gözlerimden kalpler çıkıyor şu an :)) Özlem kutlu nazae derken nazar demek istedi herhalde, Nazar, aura ve çakra hakkında diye bir yazım vardı, ona gelmiş olmalı (burada).

Gelenlerin hangi yazıma geldiklerini de bilmiyorum, bilebileceğim bir yer varsa onu da söylerseniz sevinirim. Tahmin ediyorum sadece şu an :)

Benim arama anahtar kelimelerim an itibariyle böyle.
Okuduğunuz için teşekkürler 💜

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

10 yorum:

 1. Öyle bir site olsa kim nereye gidiyor bilsek ne güzel olur aslında.
  Google aramalarını ben de merak ederim hep :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya keşke olsa :) İnşallah vardır ve biri söyler :))

   Sil
 2. 'Google console' sitenize yapılan aramaları gösteriyor...
  'Anahtar kelime aracı' hala aktif. En azından ben kullanıyorum. Hangi anahtar kelime ne kadar kişi tarafından aranılıyor diye bu araçtan faydalanıyor.
  İlk bahsettiğim sizin sitenize hangi anahtar kelimeyle gelinmiş olduğunu, ikincisi ise bir anahtar kelimenin arama hacmini gösteriyor.
  Bir de 'google analytics' var. Gerçek zamanlı sayaç için bakıyorum. Henüz bana karmaşık geldiği için kullanımını çok öğrenemedim. Aslında hangi aramada hangi yazınıza ulaştığı, yönlendirmeler...gibi çok amaçlı ve geniş kullanımı var...Dediğim gibi bana çok karmaşık geliyor. Şimdilik birkaç özelliğine bakıyorum. İleride diğer özelliklerini de öğrenmeyi düşünüyorum.

  Bu üç aracı araştırın bence...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. google console için teşekkür ederim :) daha geniş bir liste sundu bana :)

   Anahtar kelime aracına ulaşmam için ilk kampanyamı oluşturmam gerekiyormuş :/

   google analytics bana da karışık geliyor, şimdi baktım da online olanları da göstermiyor. Reklamlara seri tıklama olduğu için banlanmıştım, ondan herhalde...

   Sil
  2. Google anahtar kelime aracına ilk oturum açtığımda yanlışlıkla kampanya oluşturmuştum. Tabii hemen iptal ettim. Bunu kampanya oluşturmadan yapanlar var. Nasıl yaptıklarını bilmiyorum. Ben de hasbelkader yapmıştım. Sanırım ufak bir detayı var. İyice araştırın bence.

   Google console'yı es geçmeyin. Şu sıralar yeni google console beta sürümü de aktif oldu. Bloğunuz için önemli.

   Google analitics banlanma gibi bir durum söz konusu olduğunu sanmıyorum. Oradan aldığınız Kodu bloğunuza eklediniz mi?

   Sil
  3. Kampanya oluşturmadan yapanlar varsa ben de bir araştırayım. Yıllar önce de blog açmıştım arada bakıyordum hem eğlenceli hem de çok faydalıydı.

   Console gerçekten güzelmiş, sık kullanılanlara ekledim. Ara ara bakacağım.

   Ben bir ara şablon değiştirmiştim ondan dolayı analytics kodları gitti demek ki, hiç aklıma gelmemişti silmiş olduğum. Şimdi tekrar ekledim ve bağlantı kuruldu :)

   Kim olduğunu bilmiyorum ama Teşekkürler. :)

   Sil
  4. Rica ederim...Ben Nergiz... Blogları genelde gizli (anonim) takip ediyorum. Sorunuzu görünce yanıt vermek istedim.

   Maalesef tema değişikliği yapınca kodlar da gidiyor. O nedenle ben tema değişikliği yapmaktan kaçınıyorum. Hatırlamadığımız eklentiler olabiliyor maalesef.

   Yalnız aklıma şimdi geldi; bu sıralar Google güncellemesi oluyor. Sitenizde köklü değişiklikler yapmayın diyen site sahipleri var. Ancak bu değişilikler neyi kapsadığını bilmiyorum. Bu bilgiyi de belirteyim dedim.
   Sil
  5. Evet bir temada kalmakta yarar var. Memnun oldum Nergiz hanım :)

   Sil
 3. Analytics en sagliklisi. Biraz karisik ama alisiyor insan zamanla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet analytics güzel ama kelimeleri göstermiyor galiba ya da ben göremedim, console o işimi görüyor o yüzden ikisini birlikte takip ediyorum şu an :)

   Sil