Who am i?Ben kimim?

Dün akşam izlediğim bu filmde baş karakterler hacker'lar :)

Sosyal mühendislik ve hackerlık hakkında biraz merakını giderecek bir film isteyenler için güzel bir seçenek.

Bilgisayar dilinden çok iyi anlayan Benjamin diye bir karakter var, kısa sürede ağlara sızabiliyor, sistemleri istediği zaman bloke edip açabiliyor vs.

Bir gün onu aralarına almak isteyen bir gruba katılır ve diğer hackerlar ile adeta yarışa girerler. En büyük hacker'ın gözüne girmeye çalışırlar, ama en büyük hacker yeni ekiple hep dalga geçer. Dalga geçildikçe bizimkiler daha da hırslanıp boyundan büyük işlere kalkışır.


Mutlaka sonuna kadar izleyin, filmin bombası son sahnede çünkü. Ağzınız şaşkınlıktan açık kalmış bir şekilde bitireceğinize eminim.

Son olarak şunu hiç unutmayın; Hiç bir sistem güvenli değildir.
İnsanlar doğuştan iyiye inanmaya yatkındırlar ve kavgadan kaçınırlar. Yani insanları zorladığınızda, kendinizden emin bir şekilde dediğinizi direttiğinizde buna kanmayacak kişi sayısı çok azdır. Sosyal mühendislik'i araştıralım, öğrenelim, oltaya gelmeyelim. Filmi tavsiye ederim :)

Güldüren sahnelerden:


Yoldan çevirip aldıkları kızları eve getirdikten sonra böyle kızların karşısında oturan çocuklara diğerlerinin tepkisi :))

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

8 yorum:

 1. Filmi ben de çok beğenmiştim. İnternetin karanlık yüzünü iyi gösteriyor..

  YanıtlaSil
 2. Ekleyeyim izleme listeme.Teşekkürler.😊

  YanıtlaSil
 3. Alman sinemasi son yillarda hollywood tarzi filmlere yöneldi. Nette görürsem izleyeyim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlarda yavaş ilerliyor gibi gelebilir ama süre geçtikçe heyecan artıyor :)

   Sil