SohbetDoğum günü olan kişiye pasta&hediye alınması yerine o kişi pastasını alıp gelip herkese hediyeler dağıtsa daha güzel olmaz mı? Kim başlattı acaba doğum gününde o kişiye hediye alınıp pasta alınıp sürpriz yapılmasını?
Mesela Midyeci Ahmet, 8 Nisan'ı Dünya Midye Günü ilan etmiş. Neden mi? Çünkü 8 Nisan onun doğum günü ve o günün şerefine 8,5 ton midye dağıtmış. İnsanlar kilometrelerce kuyruk oluşturmuş.
Ama derseniz ki bu yaşanmaz dünyada bir yıl daha yaşayabildiğin için seni tebrik ediyoruz mahiyetinde bir olay bu, seni bir yıl daha yaşamaya ikna etmek için yapılan bir şey, o zaman bir şey diyemem :)

---

Dolap uygulamasına üye olup bayadır girmiyordum. Ah şu gelgit heveslerim... Ve üşengeçliğim.
İki hafta önce bir ton kıyafet fotoğrafladım, fotoğraf makinesinden telefona aktarmada sorun çıkınca bıraktım uğraşmayı. Nedense makinemden telefona artık aktarım yapamıyorum, durup dururken bozuldu... Bilgisayardan Drive'a yükleyip ordan da telefona indirmem gerekiyordu fotoğrafları, sonunda dün üşenmeyip yapabildim. Hepsini Dolap'a koydum. En düşük fiyattan koydum ve teklifleri de açık bıraktım. Yeter ki elimden çıksınlar dedim. Çoğu hiç giymediğim, etiketi bile üzerinde ürünler. Ama ben klasik bir yengeç olarak, bana ait şeylerden kolay kolay kopabilir miyim sizce? Tabi ki hayır. İnsanlar teklif verdikçe ben onlardan ayrılmayı göze alamadım. "Ama belki bir gün giyerim yaa" dedim elim bir türlü onay tuşuna gitmedi. 20TL koymuşum zaten yepisyeni ürüne, 14TL teklif veriyorlar, komisyon da kesilince bana kalıyor 11 TL. Ama diğer yandan ben bunları toplayıp bedavaya başkalarına dağıtacaktım, şimdi en azından 10 lira kalacak. Olmadı, en azından zor ayrılacağım ürünlerde teklif verilmesini kapattım. Ya 20 ya hiç, kusura bakmasınlar.
---


Gel git hevesler demişken, geçenlerde adsense hesabım banlandı. Ben de yeni bir gmail hesabı ile yeni bir kanal oluşturmaya karar verdim.
Yeni hesap ismi oluşturmakta zorlanınca, eski bir gmail hesabıma giriş yapmayı denedim ve girdim. Youtube'a kaydolayım derken zaten bu hesabım ile yıllar önce bir youtube girişiminde bulunduğumu farkettim. 13 Haziran 2013'te bir video eklemişim ve bir daha da uğramamışım. Kanal oluşturma tarihim de 1 Kasım 2017.

4-5 yıl arayla youtube krizim tutuyor galiba :)

Hatta kanal için kendime has bir URL bile almışım

Eklediğim şey de yukarıdaki resimde gördüğünüz video, candycrush oyununda iki tane beşliyi yanyana getirip o anı ölümsüzleştirmişim :))

Durduk yere nostalji oldu bana...

Ama adsense'e o hesapla da kaydolamayınca yeni bir hesap ile yeni bir kanal açtım, henüz hiçbir şey yok. Abone de yok tabi. Videolar ekledikçe buraya da koyarım.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

8 yorum:

 1. Bizim iş yerinde de para toplanıyor ve herkesin ayrı ayrı kutlanıyor doğum günleri. Bana tuhaf geliyor nedense bilemiyorum. Gereksiz buluyorum hatta. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde de yapıyorlardı onu ama sıra bana gelmeden önce çalışanlar arasında sorun çıkınca bir de ramazana denk gelince benim doğumgünümde bir şey yapılmadı. Zaten yapılmasın istiyordum iyi oldu :) aşırı derecede yapmacık bir şey iş yerinde doğumgünü kutlanması. Aile gibi olan ortamlar hariç tabi. Bence de gereksiz :))

   Sil
 2. Bak ben de sevdim bu önerini. Doğum günü sahibi herkese anı mahiyetinde ufak bir hediye verebilir. Çok da hoş olur hani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, özellikle de annemize teşekkür etmek adına bir hediye ya da bir çiçek almak çok anlamlı olur :)

   Sil
 3. Bence de çok güzel fikir 😊bir daha ki doğum günüm de öyle yapacağım anneme bir çiçek hediye alicam ❤😊sevgiler canım benim ❤😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yapıcam canım, hatta her aile bireyine ufak tefek hediyeler almayı düşünüyorum :) inşallah

   Sil
 4. Adsense ve Youtube işleri iyice zorlaştı artık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsense ve Blogger işleri zorlaştı da youtube'u bilemiycem :)

   Sil