Instagram'da takip ettiğin kişi ile gerçek hayatta karşılaşmak


Instagram'dan beni takip edenler bilir, kendi fotoğrafımı paylaşmam çok nadirdir. Paylaşırsam da çok fazla belli olmayan, arkadan ya da uzaktan olan fotoğrafları koyuyorum, toplasan 3'ü geçmez. Bir tek profilimde önden çekilmiş bir fotoğrafım var o da güneş gözlüklü. 
Buna rağmen takipçilerimden biri, beni dışarıda görüp tanımış. 3 hafta sonra mesaj atmış. Yazmayayım, rahatsız etmeyeyim demiş ama sonra dayanamayıp yazmış. Yanılmış olmayasın dedim ben fotoğrafımı koymuyorum ki nasıl tanıdın falan dedim. Yok eminim dedi son kararım dedi. Başörtümden, yüzümden, profilimdeki fotoğraftan tanımış, baya dikkat etmiş sonra profilimdeki çantalı fotoğrafa bakınca iyice emin olmuş. 2-3 saat hastanede olduğumu ve sık sık karşılaştığımızı da söyledi. Sonra ben de hatırladım, biri bana nereyi beklediğimi sormuştu. Hatırlayınca o olduğunu anladım.

Benim için bir ilk, sosyal medyadan takip edilip gerçek hayatta tanınmak.😁Değişik bir his. İnsan bir afallıyor acaba nasıl bir ruh halindeydim nasıl görünüyordum napıyordum falan. Ama tanınmak güzel şey.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

8 yorum:

 1. Çok güzel bir tesadüf olmuş 😊❤inşallah bir gün bizde bir yerde karşılaşırız 😊sevgiler canım benim ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence karşılaşmak için beklemek zorunda değiliz, inşallah bir gün ayarlayıp görüşürüz 😊 sevgiler canım 😘

   Sil
 2. Ne güzel bir anı olmuş.
  Bu sosyal medya aslınd bazen güzel arkadaşlıklara da vesile oluyor diye düşnüyorum.
  İnsatgram'dan yada blogdan tanışıp hala severek görüştüğüm birkaç arkadaşım var. Hatta bir iki tanesi ile dost bile olduk özlem.
  Selamlar sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel :) Benim blogger ya da instagramdan değil ama 10 yıl kadar önce bir forumdan tanışıp hala görüştüğüm arkadaşlarım var, ara ara buluşuruz, ramazanda birlikte iftar yaparız falan çok ayrı yerleri var benim için :) Sevgiler

   Sil
 3. Vay be beni daha tanıyan olmadı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasip 😁

   Ben de takip ettiğim birini görürüm belki diye dikkatlice bakınıyorum bazen ama göremiyorum, belki seni görürüm :))

   Sil
 4. Ben sizi gorsem hemen tanirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmm eğer görürseniz selam vermeyi unutmayın :D

   Sil