350 / 365


Size de oluyor mu? Bazen beynimde o kadar fazla görev ve düşünce geziniyor ki ekranı donmuş ve klavyedeki hiç bir tuşun etki etmediği bir bilgisayar gibi hissediyorum. Bildiğin kilitleniyorum. Çok zorlarsam mavi ekran veriyorum. Böyle durumlarda tek kurtarıcım defter kalem oluyor. Beynimde ne var ne yok kağıda dökmem gerekiyor acilen. Kağıda döküp hepsini gözümün önünde tutuyorum. Beynimi velveleye veren her şey gözümün önünde küçülüveriyor.

Sabah spora gittik Tuğba'yla, giderken de yeni açılan Üsküdar metrosunu kullandık. İstasyonlarda boydan boya cam duvar yapmışlar, metro yanaştığında cam duvardaki kapılar ile metronun kapıları eşleşip ikisi birlikte açılıyor ve böylece trene geçiş sağlanıyor. Tasarım çok güzeldi, istasyonlar da çok güzel süslenmiş hoşuma gitti. Bağlarbaşındakinde kuşlar ağaçlar var mesela yürüyen merdivenin duvarlarında, kabartma şeklinde yapılmış. Tavandaki ışıklandırma da güzeldi. 

Akşam açıköğretim kursum vardı, aslında benim cumartesi günleri kursum yok ama pazar günkü dersin hocası sağolsun her cumartesi ek ders koyuyor, tüm haftasonumuz gidiyor... Bizi düşünerek yapıyor o da aslında, iyiliğimiz için tabi ama ben bugün son anda gitmek zorunda mıyım diye bir sordum kendime ve anında vazgeçtim gitmekten. O kadar üşendim ki. Nasılsa yarın da aynı ders var, alırım notları dedim yattım.
Evdekiler de ani bir kararla toparlanıp halamlara gittiler, ben yatıcam siz gidin dedim. Uzun zamandır ilk defa evde tek kaldım. Bir süre, ne yapıcam şimdi tek başıma diye mavi ekran verdikten sonra aç kapa yapmak lazım bilgisayarı düşüncesi ile power düğmem olan günlüğüme sarıldım. Evde kafa karıştırıcı ses yok, çağıran yok, merak edip gelip bakacak kimse yok rahat rahat yazdım ne var ne yoksa. Planlar, programlar, yapılanlar, düşünceler... hepsi. Yazdım, hafifledim ama sanki unuttuğum bir şeyler de olabilirmiş gibi geliyor. Aslında düzenli günlük tutmak çok önemli, düzenli bir hayat için.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

2 yorum:

  1. Aaa Japon metrosu gibi olmuş o zaman ben hala deneyemedim. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet aynen :) şimi sıra yere değmeyen trende :D

      Sil