348 / 365


Şurada(link), bir güzellik merkezi hakkında muhtemelen bloğumun en öfke içeren yazısını yazmıştım. 
Bugün bunca zaman sonra o merkez beni yine aradı. Sizi ağırlamak istiyoruz yanınızda arkadaşınızı da getirin hediye hizmet suncaz bizzat ilgileneceğim sizinle falan dedi. Oradan ben en son kötü ayrılmıştım, tekrar gelmeyi düşünmüyorum dedim. Ama adımız, kadromuz her şeyimiz değişti artık eskisi gibi değiliz dedi. 
Evet ismi değişmiş, Moda güzellik merkezi olmuş. Beautyland'di önceden. 
Kalan bakımlarımı, masajları falan saydı kullanmadığım. Ben de, gelip bir yetkiliyle görüşsem bile bana ancak başka paket alırsam onunla birlikte kullanma imkanı vereceklerini biliyorum istemiyorum dedim. Buraya gelin oturup birlikte konuşalım telefonda olmuyor dedi. Zamanım da yok dedim zaten istesem de gelemem dedim. Zamanım yok deyince, ben Ocak'ta tekrar arayayım sizi o zaman hemen karar vermeyin dedi, peki tamam dedim kapattık.
Bir daha bedava bile verseler gitmem demiştim ama aynı yer değilmiş artık.
Adı sanı her şeyi değişti diye bir düşünme ihtiyacı hissettim kestirip atmadan önce. Bakalım, ocakta tekrar ararlarsa o ruh haliyle nasıl bir karar veririm bilmem.

---

Bu arada yandaki ankete bakıyorum da açık ara farkla günlük yaz diyenler çoğunlukta. Madem bu kadar talep var, devam edeceğim tabi ki. Ama yeni yılda biraz değişiklik yapacağım. Başlıkları "x/365" değil de "1. Yazıya uygun başlık" şeklinde yapacağım (she is the man challenge'ini böyle yapınca hoşuma gitti 😊)
Yine 1 fotoğraf koyacağım yazıya uygun ve üzerinde sayı olacak yine, ama sadece sayı. 1, 2, 3 ... diye. Belki yanında bir yerine 2018 de kondurabilirim. Sizin de başka tavsiyeleriniz varsa lütfen yorum olarak yazın, şöyle yap böyle olsun vesaire diye :)

---

Fotoğraf bugünden, retro etkisini atlatmaya çalışırken biz...

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. Bu arada kahveler çok güzel görünüyor 😊. İnşallah ilk gitigin gibi olmaz dene bakalım bir şansını 😊 canım benim sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 2. :) Yaa çok tatlısın.
  "2018/1: Bugün yeni yılın ilk günü..."
  Gibi bir format da olabilir belki. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm evet olabilir, ya da 2018/1 i fotoğrafa da ekleyebilirim :)

   Teşekkür ederim :)

   Sil