Zoretanin | 1.ay bitti


34. Gün bugün.

Her ay kan değerleri kontrol edilerek devam edilen bir ilaç olduğundan, ben de bir ay sonra -yani geçtiğimiz Salı günü- doktor kontrolüne gittim. Çarşamba günü de kan verip doktorun yanına ilaç yazdırmaya gittim. Sonuçlarıma baktı. Kolestrol sınırda çıkmış, o yüzden kızartma, yağlı yiyecek ve hamur işlerinden uzak durmam gerekiyor.

30 mg ile başlamıştık, 40a çıkardık. Yani artık sabah 20mg akşam 20mg devam ediyorum.
Yürürken bacağıma kramp giriyor bugün devamlı, ya ilaçtan ya da son bir kaç gündür çok yürüdüm ondan olabilir.

Elimin üzerinde kurumadan dolayı egzama çıkıyor akşamları, özellikle bulaşıktan sonra. Onu da bol kremleyerek atlatmaya başladım.

Dudaklarım hala çok kuruyor. Hametanı gün içinde bir kaç kere kullanmam gerekebiliyor. Hatta biraz geç sürersem kabuk atmaya başlıyor dudaklarım ve krem sürsem bile bir süre düzelme olmuyor biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Gözlerim de çok kuruyor artık, göz damlasını iyi ki aldım, suni gözyaşı olduğu için güven veriyor ve gözlerim kurudukça damlatıyorum. İlacın dozunu arttıralı 2 gün oldu, sabahları gözlerimi açarken zorlanıyorum, kanlanmış oluyor iki gündür. Göz damlası ile rahatlıyorum. 

Bu etkiler de bir haftaya normal düzeye inecek biliyorum, ilk ay da böyle oldu çünkü. Önce yoğun bir şekilde yan etkiyi yaşıyorum sonra normalleşiyor. 

Çantamdan eksik etmediğim şeyler arasında göz damlam da var artık :)

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

2 yorum: