Steve Jobs gibi düşünmek - Daniel Smith


Ün yapmış isimlerin hepsi mi biraz deli olur?

Acaba normal olan onlar mı? Beynimizi hakettiği şekilde verimli kullanamıyoruz ve kullananlar da garip geliyor.

Bu kitapta, genel olarak Jobs'ın hayatına değinilmemiş.
İş görüşmesine gelenlere karşı tavrı, rakiplerine karşı tutumu, çalışanlarına nasıl davranıldığı anlatılmış.

Bir şeye çok inanıyor ve bunun aksini kesinlikle düşünmeden, o şey olana kadar inançla çabalıyor/çabalatıyor. Çalışanlarına o kadar iyi gaz veriyor ki yapabileceklerinin de üstünde bir performans sergiliyorlar.

Bilişim sektöründe olan olmayan herkesin okuyup kendine bir şeyler katabileceği bir kitap. Sürükleyici değilmiş gibi görünebilir ama sürükleyici. Elimden bırakmak istemedim, başka işlerle uğraşırken bile aklımdaydı. Anlatılan karakter ilginç olunca, ilgi çekiyor.

(Bu kitap, Kitapyurdu'nun hediyesiydi. Kitapyurdu'ndan alışveriş yaparken gönderim tipini kargo şirketi değil de kitapyurdunun belirlediği noktalardan almayı seçerseniz, gidip siparişinizi aldığınızda orada sergilenen kitaplardan bir tanesini de hediye olarak seçebiliyorsunuz.)

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder