315 / 365


Eczaneden ilaçlarımı aldım. Ne ilacı derseniz geçenlerde sağlık ocağına gidip kan değerlerime baktırmıştım da doktorun verdiği ilaçlar oldu, onlar.

Benim değerler baya düşükmüş meğer. İş'te olduğum için sonuçları annem gösterdi doktora, bu kız nasıl ayakta durabiliyor demiş doktor o derece yani. D vitamini, b12 ve demir eksikliğim varmış. 
Bu da biraz klasik oldu artık aslında, kim kan değerlerine baktırsa bunlar düşük çıkıyor neredeyse. Tuz eksikmiş, kolestrol varmış bir de. D vitamini ve Demir ilacını aldım, b12 için iğne vermiş öğrendiğimde bile gözüm karardı almadım onu, değiştirtip ilaç yazdırıcam iğne yerine. Daha doğrusu annem yazdıracak yine ben işte olduğum için. Bu sağlık ocaklarında doktorların sadece sabah 11den 15e kadar olmaları kötü... Akşam da başka doktor olsa bari.

Dışarı çıktık annemle ve erkek kardeşimle. Meşe palamudu topladık yine bir sürü.
Nişanlıklı ve gelinlikli damatlıklı bir sürü çift vardı. Ve tabi fotoğrafçılar. Dış çekim için gelmiş hepsi. Ama bugün de tam fotoğraf çekimlik bir hava vardı. Güneşli bir sonbahar...

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

8 yorum:

 1. Geçmiş olsun Özlem'ciğim, b12 iğnesi daha faydalı diyorlar ama ben de senin gibiyim hap olarak alıyorum, her gün her gün hemşire hanıma iğne olmaya kim gidecek? Huylanırım öyle şeylerden dünyada gidemem. Ben de hapını yutuyorum. Sen vejeteryan değildin sanıyorum ciğer b12 deposuymuş bu aralar annen pişirsin sana, bolbol ye, düzelir hemen, D vitaminin de hapı var. Güneşi bol ülkeyiz ama yüzmeye, denize gitmiyoruz çoğumuz D vitaminiz eksik oluyor:( Avrupa'da kuzey ülkelerinde bile azıcık güneş çıksın 80 yaşında insanlar şort giyip çimlere uzanıyorlar D vitamini alıyorlar, bizde "ayıp", "azmış", "sapık" derler:( yani gelenekler, örf, adetler her şeyimizi etkiliyor.:(

  Kendine iyi bak, tekrar geçmiş olsun.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ciğer severim ama çok sık yemiyorum sıklaştırayım madem :) iğneden çok korkuyorum yaaa çok çok mecbur kalmadıkça yaptırmak istemem.
   D vitaminini damla olarak verdi doktor günde 20 damla.

   Yorumun, ilgin ve alakan için teşekkür ederim Müjde ablacığım :)

   Sil
 2. Mutlaka greyfurt ye kolesterolü düşürüyor hızlıca :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmmm çok acı o yaaa :))) ama sağlık için yenir. Tesekkurler bilgi için :)

   Sil
 3. Çok geçmiş olsun Dün doktorum da bana D vitaminini damla olarak verdi günde 40 damla yediğim bir şeyin üzerine damlatılacak ilk bu sabah uyguladım :) daha önce ki doktorum(emekli oldu) hap olarak yazıyordu ama etkileri çok farklı değilmiş onlar ne derse o uyarız biz:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana 20 damla verdi çok diyordum seninki 40mis abla hiç d vitamini kalmamış sende herhalde. Geçmiş olsun :) evet onlar ne dese uyuyoruz :)

   Sil
 4. Çok geçmiş olsun canım benim bende hap sevmem banada iğne versin doktor daha iyi 😊kendine dikkat et emi sevgiler 😘😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hadi yaaa ciddi misin, hap yerine iğne nasıl isteyebiliyorsun tebrik ediyorum :D Teşekkür ederim canım sen de dikkat et kendine

   Sil