Pardus'a geçiş

Galculator mı?
Pardus tamamen Türkçe denilse de değil o ayrı, ama bazı şeyleri de tarzan ingilizcesine kaydırmışlar :)

Bahsettiğim yeni eğitim, Pardus işletim sistemine geçiş ile alakalıydı.

Bu hafta sonuna kadar devam edecek. Bugün ilk dersi işledik. Dikkatimi çeken bazı şeyler oldu, bunlardan ikisini fotoğraflamadan edemedim.

Bir de "şablomlar" var :)

Bakalım daha nelerle karşılaşacağız.

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

4 yorum:

 1. Belediyeler de Pardus'a geçmiş. Şaşırıverdim bu duruma; çünkü henüz testleri bile tam olarak bitmemiş bir işletim sistemini "işleri" için kullanacaklar. Arkadaşım dedi "%100 Türk işletim sistemi" inanmayın arkadaşlar güldürüyorlar :D işletim sistemi çekirdeği Linux (GNU kapsamında geliştirildi) Sadece görsel arayüzünü Türkler halletti, ki bu çok basit bir şeydir bilgisayar ve yazılım mühendisleri için. Windows'a para vermek istemeyip daha kaliteli işletim sistemi arayanlar diğer Linux dağıtımlarını bilmedikleri için göremiyorlar. Türk işletim sistemi deyip dandik Pardus'u kullanıyorlar. Ne yapalım bilen insanlara pek söz hakkı vermiyorlar.

  YanıtlaSil
 2. Haklısın, blogger üzerine kendi şemanı kurman gibi bişey yani. Bu site tamamen benim yapımım diyebilir misin, hayır, blogger tabanlı çünkü :))
  belediyelerin geçmesi beni de şaşırtıyor ama geçenler ve kullanmaya başlayanlar var gerçekten. Çin malı gibi zaten çok eksikleri var ben sevmedim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım gelişimi tamamnlanacak seviyeye gelebilir kısa zamanda

   Sil
  2. Aynen. Ama belediyeler de kullanmaya başladıysa artik mecburen ilerletirler geliştirirler biran önce herhalde.

   Sil