Kendime söz veriyorumGoogle'da gezinirken onedio'daki bir yazıya denk geldim ve kendime uygun gördüğüm maddeleri buraya da eklemek istedim.

Kendime söz veriyorum, tutup tutamayacağımdan emin olmasam da.

Yazının orjinali için >> buraya tıklayın

1. Olduğumdan başka biri gibi görünmeyeceğime söz veriyorum.
Çünkü ben buyum, böyle güçlüyüm, böyle güzelim. Bunu hiçbir şey değiştiremez.

2. İnsanların mükemmel olmayacağını kabul edeceğime söz veriyorum.
Yanlış adamlarla çıkacağım, doğru adamlarla çıkacağım, geçmişte yaşayan adamlarla karşılaşacağım, "bana göre olmayan" ama kendi nezdinde güzel adamlarla çıkacağım, ta ki gönlümün koşulsuz ve hatalarıyla sevdiği kişiyi bulana kadar.

3. Birçok hata yapacağıma söz veriyorum.
Yaptığım hatalardan aldığım dersleri unutmayacağıma, sırf "güvenli" hissetmek için kabuğumun içinde kalmayacağıma, dış dünyaya açılıp, hata yapmayı da kabulleneceğime söz veriyorum ve bununla barışığım.

4. Kendime karşı bağışlayıcı olacağıma söz veriyorum.
Gençken, kızgınken, mutluyken, sarhoşken ya da ruh halim bozukken yaptığım hataların yolumu tıkayıp, vicdanımı yiyip bitirmesine izin vermeyeceğim, bütün kalbimle kendimi affedeceğim.

5. Sesimin asla kesilmeyeceğine söz veriyorum.
Özellikle sesimin en çok duyulması gereken zamanlarda, öne çıkıp, haklı gerekçelerimi savunacağıma, haklı bulduğum her şey hakkında fikirlerimi sunacağıma, inandığım şeylerin arkasında duracağıma ve bunun için asla özür dilemeyeceğime söz veriyorum.

6. Bugün, yarın ve her gün "önce ben" olacağıma söz veriyorum.
İstediğim şeyleri kovalayacağıma, kendi ihtiyaç ve isteklerimi herkesin üstüne koyacağıma çünkü sonuna kadar bunu hak ettiğime inanıyorum.

7. Beynime gereken değeri vereceğime söz veriyorum.
Onu değişik cümleler, kelimelerle, okuyarak zenginleştirip, geliştireceğime, filmlerle, yemek tarifleriyle vb. olabildiğince zihnimi ilerleteceğime söz veriyorum.

8. Herkese bir şans vereceğime söz veriyorum.
Korkutucu, riskli, aptalca olsa bile, kendi kabuğumu kırıp, güven bölgemden dışarı adım atıp, insanlara içlerindeki cevheri kanıtlamaları için bir şans vereceğime söz veriyorum. Çünkü bir insana şans vermeden, nelere sahip olduğunu asla bilemezsiniz.

9. Aşırıya kaçacağıma söz veriyorum.
Çünkü eğer canım abartmak istiyorsa, buna bile doyacağım.

10. Kat ettiğim yollardan gurur duyacağıma söz veriyorum.
Yol hala devam etse de, arkama dönüp baktığımda, üzülmek, "keşke"lerle iç geçirmek yerine, yaşadıklarımdan aldığım derslere minnet edeceğim. Buraya kadar gelmek bile büyük bir başarı.

12. Başıma gelen kötülükleri affedeceğime ama asla unutmayacağıma söz veriyorum.
Üzen eski sevgililere, kazık atmış eski dostlara beddua etmek yerine, ışık ve pozitif düşünceler dileyip, hayatıma devam edeceğim.

13. Ağlamaktan korkup, çekinmeyeceğime söz veriyorum.
Kalbim her kırıldığında, aşka her küstüğümde, duygularım her yanıldığında, gerekirse sabahlara kadar, içimde zehir kalmayana kadar ağlayacağıma söz veriyorum.

14. İşler istediğim gibi gitmediğinde sabırlı olacağıma söz veriyorum.
Şöyle bir geri adım atıp, biraz "oluruna" bırakacağıma, evren, Allah ya da inandığım hangi güç varsa bana en hayırlısını göstereceğine ve bu yolculuğun asla buhranla geçmesine izin vermeyeceğime söz veriyorum.

15. Kendime kıskançlık fırsatı vereceğime söz veriyorum.
Bunu bir handikap olarak görmeyeceğime, eğer kıskanıyorsam bunu saklamayacağıma, bunun beni büyütmesine izin vereceğime söz veriyorum.

16. Yarın için, bugün için, 3 hafta sonrası için planlar yapacağıma söz veriyorum.
Ve bunları gerekirse bozmaktan çekinmeyeceğime.

17. Sevmekten vazgeçmeyeceğime söz veriyorum.
Sevgi almak, sevgi vermek. Karşındaki hak etmese bile bunu sürdürebilmek. Sırf kendi ruhun için. Benden büyük olan kalbimi kendime kanıtlamak için. Hatalarımı bile seveceğime, onları kucaklayacağıma ve sevgi enerjisinin üstümden akıp gitmesine izin vereceğime söz veriyorum.

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

4 yorum:

 1. 3 le 8 i yapamam sanırsam.Ama diğerleri çok anlamlı 😃 5 te dibine kadar arkandayım valla.Sustukça tepene çıkıyolar 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 ve 8i ben de yapabileceğimden emin değilim:) ama hatalarımızla da barışık olmamız gerek... teşekkürler yorum için :)

   Sil
 2. Merhaba,

  Bunlar güzel dilekler...
  İnsanın kendine verebileceği güzel sözler...
  Umarım gerçekleşirler.

  Güzel günler diliyorum :)

  YanıtlaSil