Fotoğraf kulübü arıyorum


Arkadaşlar, hafta sonu gezi programları yapıp fotoğraf çekmeye çıkan aynı zamanda da bilgilenmeye olanak sağlayan amatör kişileri de kabul eden bir fotoğrafçılık kulübüne katılmak istiyorum.

Katılan kişiler de düzgün insanlar olsun istiyorum tabi. Hiç katılmadım şimdiye kadar ama hep özendim.

Bana yardımcı olabilecek, tavsiye verebilecek birileri var mı?

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

15 yorum:

 1. Hangi kentte olmalı fotoğraf grubu?
  Elimde sürekli fotoğraf makinesi ile geziyorum. Hep çekerim. Ancak fotoğraf gruplarından bağımsızım. Aslında onlarla gezilere katılmak en istediğim şeylerden. Ancak bu şu an olası değil. Hafta sonlarım dolu çünkü. Anneler yaşlanınca evlatlar hafta sonlarından onlara ayırmak durumunda. Yine de böyle düzenli kulüp gezileri değil de turlarla kanyonlar, şelaleler, dağlar yani trekking ağırlıklı gezilere katılınca fotoğraf hafıza kartlarım dolmuş olarak dönmek çok hoş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul Anadolu yakasındayım. Evet gezi icinde fotoğraf cekimleri de yapabilecegim bir grup istiyorum tek başıma gidemem. Ben de ancak iki hafta sonra haftasonlari katılabilirim ama simdiden bulmak istiyorum. Siz de fırsat buldukça katılırsınız belki bulursak bir grup. Olmadı biz grup olustura da biliriz belki :)

   Sil
 2. Benim arkadaşım haftasonu gezileri düzenliyor.

  http://www.fotografatolyesi.com.tr/default.asp

  Sitelerinde güncelleme yok, sanırım facebooka kaymışlar ama ulaşamazsan ben yardım ederim. Hafta sonu Balat'taydılar örneğin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işyerinde facebook kapalı olduğu için şu an inceleyemiyorum ama bakıcam, çoook teşekkür ederim :) kurs da veriyorlarmış sanırım.

   Sil
  2. facebook grubunu bulamadım :(

   Sil
  3. Ben Ahmet'le konuşup sana döneyim,nereden başvuruluyormuş :)

   Sil
  4. https://m.facebook.com/FOTO%C4%9ERAF-AT%C3%96LYES%C4%B0-370085529733149/?locale2=tr_TR

   Feysbuk sayfaları bu. Aynı zamanda sitelerinin ana sayfasındaki telefon numarasından bilgi alabiliyormuşsun. Yeni başlayacak eğitimleri de var gördüğüm kadarıyla. Ben arkadaş kontenjanından gezilere kaynak yaptığım için diğer konuları bilmiyorum. Ama gayet seviyeli ve keyifli bir grup.

   Sil
  5. teşekkürler. tek günlük oluyor eğitimler galiba,sitede gördüğüm kadarıyla. bu cumartesi de varmış ama bana uymuyor tabi dersimden dolayı. sonrakileri takip edebilirim.

   Önce eğitim veriyorlar o zaman herhalde sonra da grupça çıkmaya başlanıyor, face grubuna da iyice bir bakayım akşam.

   Sil
 3. Aynı arayışa geçen haftalarda ben de girdim Özlem. İnternette ne kadar fotoğraf eğitimi varsa araştırdım. Geçmiş yıllarda İzmir'de temel ve ileri düzey olmak üzere iki ayrı fotoğraf eğitimim var ama ben uzun soluklu bir sürece dahil olup fotoğraf konuşabileceğim yeni arkadaşlar edinebilmenin derdindeydim. İnternette uzun araştırmalarım sonucunda belgesel fotoğrafçılığı eğitimlerine denk geldim, 1 yıl süren de var birkaç haftalık atölye şeklinde olanlar da. Artık birkaç haftalık göstermelik eğitimlerden sıkıldığım için 1 yıllık belgesel fotoğrafçılığı eğitimine dahil olmaya karar verdim, hatta bu fikir beni çok heyecanlandırdı. Ancak, gidip ilk derse girip ortamı görünce tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Arkadaşların enerjisi beni çekmedi, 1 yıl onlarla aynı eğitim çarkı içinde yer alma fikri üstüme sütüme geldi ve dahil olmamaya karar verdim. Çünkü benzer bir olayı yıllar önce yaşamıştım, İstanbul'un en büyük Facebook fotoğraf gruplarından birine dahil oldum, o da uzun soluklu bir eğitim süreciydi ancak samimiyetsiz bir samimiyetleri vardı, sevemedim onları bir türlü ve ayrıldım. Gerçekten diğer grup üyelerinin enerjisi elektriği çok önemli. Aynı kafadan bir iki arkadaş olsa her hafta sonu fotoğraf çekmeye çıkılır ancak iş paraya ve samimiyetsizliğe dayanınca olmuyor. Bu sebeple sana önerilerde bulunmayı isterdim ama maalesef ben de o sıcak yuvayı bulamadığım için herhangi bir yönlendirmede bulunamıyorum ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa evet büyük bir hevesle başlayıp hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum ben de. Halbuki ne guzel olurmuş belgesel fotoğrafçılığı. Beklediğin gibi çıkmamasına üzüldüm.

   Cok fazla grup var, gerçekten bana uyacak düzgün bir grup bulmak denemeden bilemeyecegim bisey. zamandan kaybetmemek ve hevesimin kırılmasına da zemin hazırlamamak için tavsiye almayı tercih ediyorum. Cevremde danisacagim kimse yok o yuzden buraya yazdim ben de. Keşke tavsiye verebilseydin :) ama sen de muzdaripmissin, sağlık olsun.

   Aslinda kafa dengi bir kac arkadaş haftalık programlar yapip cikilsa cok daha eğlenceli olur ama ben biraz teknik de öğrenmek istiyorum, neredeyse hic bilgim yok çünkü.

   Eger bir gun bulursan bana da haber verirsen sevinirim.

   Sil
 4. foto kulübü çok yaa ama şimdi bak bilemedim. bi bakmak lazım. dur bulamazsan sonra yine söle de bi araştırayım iyice. baksanaa, "ben bugünlerde" var arkadaşımız blogda da var instada da ona sorsana, o fotoğrafçı, o bilir ve hatta onunla bile çekebilirsin foto :) ebrar adı.

  YanıtlaSil
 5. Benim gittiğim fotoğraf kursu vardı kadıköyde, münferit geziler de yapıyorlardı ama sanırım karşıya taşındılar 😞 Umarım bulursunuz bir an önce. Ben de çok özlüyorum makinemle dolaşmayı :)

  YanıtlaSil