Aleyna Tilki'nin durumu çocuk istismarıYouTube'da rasgele gezinirken bir sabah programına denk geldim, ordan da Aleyna Tilki'ye bağladım çünkü izlediğim programdaki bayan, eski sevgilisinin Aleyna'yı kullanıp kendisini kışkırttığını söylüyordu.
Sınavlara çalışmamak için ne güzel bir bahane(!), hadi biraz araştırayım dedim.
Menejeri olan, kendisinden on yaş büyük kişi ile iki yıldır her yönüyle dolu dolu bir aşk yaşıyorlarmış. Her yönüyle ne demek? Cinsel istismar var demek. İki yıl önce diyor, yani şu an 16 yaşında olduğuna göre daha 14 yaşındaymış.

Programlara avukatlar bağlanıyor, bu çocuk istismarıdır diyor. Üzülerek söylüyorum ki gerçekten ekrandan alımlı, etkileyici, hoş bir bayan olarak görünüyor diyorlar. Video yorumlarında adamlar etkilendiklerini itiraf ediyorlar ve 18 yaş altı çıplak kız görmek istemiyoruz diyorlar.

Ve bu "çocuk" eşcinsel gece kulüplerine bile çıkıyor. Türkiye'de çıkması yasaklandı diye yurtdışına çıkarılıyor.

Birileri kendi kazancı için çatır çatır harcıyor kızı. Kızda ego tavan yapmış durumda. Belli ki pohpohlanarak besleniyor. Ha bir de pis düşünceli insanların salyası akarak yaptıkları iltifatlar(!) reşit olmamış bir kızı fazlasıyla doyuruyor olabilir.

Bu kızın anne babası yok mu? Kızın durumunu tartışmak sabah programlarına mı kaldı? Sisteme kurban etmek için mi dünyaya getirilmiş bu kız?

Başka bir programdaki tasavvuf yorumcusu kişi, Aleyna için bir süre sonra doyumsuz olacağını ve uyuşturucudan öleceğini ön görmüş. Olmayacak şey değil, 2016nin en çok izleneni oldu. Hızla yükseldi nereye kadar yükselecek daha fazla. Bu yaşında her şeyi yaşadı neredeyse, artık ne için uğraşacak çabalayacak?

Gerçekten inanamıyorum, bir çocuk ekranlarda bu durumda ve bir önlem alınamıyor. Konuşup geçiyorlar. "Bu bir istismardır, ailesi sahip çıkmazsa devlet çıkacaktır" falan filan... Hadi çıksın devlet sahip? Neyi bekliyor?

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

12 yorum:

 1. Gece kulüplerine çıkması sağlıksız diye 3 bakanlık harekete geçmiş sağlığını düşünüyor, bu kızdan daha küçük yaşta çalıştırılan, dövülen istismar edilen çocuklar var umarım bu çocuklarda birgün albüm yapar da bakanlıklar bu çocuklara da bakar!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bakanlıklar da onun sağlığını değil kendi itibarını düşünüyor aslında. evet haklısın tek istismara maruz kalan çocuk bu değil, kim bilir neler var bilmediğimiz ama bu kişi medyada cafcaflı şekilde akranlarına özendiriliyor. bakın ne kadar başarılı ne kadar mutlu siz de böyle yapın onun gibi olun mesajı veriliyor :( yani programlarda göstere göstere insanlar alıştırılıyor, durum beyinde meşrulaştırılıyor, korkunç bir şey...

   Sil
 2. Gerçekten çok haklısınız. Çocuklarımızı kardeşlerimize dikkat etmemiz lazim. Bu kizin yasantisini görüp özenmesinler diye..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o kadar çok özenen varmış ki... Allah tüm çocukları korusun.

   Sil
 3. Bu arada siz de beni takip ederseniz sevinirim..;)

  YanıtlaSil
 4. sende gorunce hizli bir stalk yaptim kizi yuh ama ya. meczup biri hakli. aleyna gibi niceleri var ama bu da goz onundeyken sadece kinusmak olmaz ki. kiz suan zaten ergen bir suru gelisimsel evreden gecerken gosterilen ilgi onu ister istemez etkiler. ama ben boyle anne babanin der susarim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle. yetiştirilme tarzı da çok önemli. o kadar ilgi şan şöhrete boğulup bulutların üstünde gezinirken ne kadar mantığını kullanabilir ki... en tozpembe düşlerin peşinde olan yaşlardayken üstelik... anne baba da destekliyor galiba hiç ses çıkarmadıklarına göre...

   Sil
 5. Ben medyadan uzak durmama rağmen adını duyduysam epeyce ünlenmiş. Bir arkadaşım bideo klibini göstermişti ve 16 yaşında deyince ağzım açık kaldı. Ortalığı ne hale getirdiler. Yazık:( Gençler bunları gördükçe popüler olma peşine düşüyor. Çoğunluk ya topçu ya popçu olma peşinde. Pek bir enteresan. İnsanlar youtube, instagram gibi sosyal ağlarsan meşhur olunca, o oluyorsa ben niye olmayayım diye düşünüyor. Haksız da sayılmazlar yani:( Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ister istemez özeniyorlar, malesef :(

   Sil
 6. Çox acı bir haldır həqiqətən. Uşaq yaşda arzuolunmaz bir həyata atılıb artıq. Sonrası necə olacaq?? Ata-anası bunun üçün vicdan əzabı çəkmiyəcəklərmi görəsən?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pek de anne babasının umrunda değilmiş gibi görünüyor :(

   Sil