YouTube'un aldığı yeni karar


YouTube artık kanalların para kazanmaya başlamasına 4000 saat ve 1000 abone şartı koymuş. Adsense hesabı onaylanıyor ama para kazanma seçeneği aktifleşmiyor. Kanalların para kazanma seçeneğinin aktifleşmesi için onaydan geçmesi gerekiyor.

Yeni başlayanların, bu izlenme ve abone sayısına ulaşmadan inceleme/onay için sıraya girmesi mümkün değil. Bu izlenme ve abone sayısını çoktan aşmış olanlar da sıraya girmekten kaçamıyor maalesef.

Uygunsuz spam videolarda büyük şirketlerin reklamları ile para kazanan kişiler tespit edilince, reklam veren bir kaç şirket reklam vermekten vazgeçmiş. YouTube artık başa çıkamadığını düşünüp böyle bir karar almış. Çalışanlarına bu videoları temizletmeye başlamışlar ama videolardan dolayı psikolojileri bir süre sonra bozulmaya başlayınca video izleme süreleri azaltılmış, çalışanlar değiştirilmiş. Bu sebeple onaylama süreleri de uzadıkça uzuyor sanırım. Net bir tarih veremiyorlar kendilerine ulaşan kanal sahiplerine.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. Avrupada epeydir var o kural. Nedense blog daha sevimli geliyor bana.Arada renk olsun diye video eklesem de blogdan ve yazmaktan vazgecemem 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Burası bana da daha sevimli ve samimi geliyor :)

   Sil
 2. heeey youtube salgınıı yaaa :)

  YanıtlaSil
 3. Çok iyi bir karar. Yoksa önüne gelen saçma sapan videolarla para kazanmaya kalkıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sınırı olması iyi tabi ama 1000 abone çok ya :) o yüzden lütfen kanalıma abone olun 😄

   Sil