Filmler #4 : Enough (Yeter)


2002 yapımı, Jennifer Lopez'in başrole olduğu filmin konusu şöyle:
Garsonluk yapan Slim, çalıştığı yere müşteri olarak gelen Mitch ile tanışır. Mitch, özgüveni yüksek, zengin ve güçlü bir adamdır. Özgür ruhlu Slim'in dikkatini çeker ve bir zaman sonra evlenmeye karar verirler.
Slim, kusursuz bir koca ile kusursuz bir hayat sürüyor gibi görünürken, bir gece aldatıldığını anlar.
Ama kocası, kadının zayıflığını erkeğin gücünü öne sürerek ses çıkarmasını engeller. Şiddet uygular, kısıtlar, nereye gittiğini açıkça söyleyerek başka kadınlara gider vs..
Tüm bunlara daha fazla dayanamayan Slim, kızını alıp evden kaçar. Ama kocası hiç bir yerde onu rahat bırakmaz. En sonunda Slim, iyi bir dövüş dersi alarak son kez kocasının karşısına çıkar.

---

Sonunda içinizin yağları eriyecek, izlenesi bir film.

Allah gücü olup merhametsiz olanlarla karşılaştırmasın. Evet erkek belki kadından daha güçlü ama kadının zayıflığından faydalanarak şiddet ile yönetmeye çalışması ne kadar iğrenç bir durum! Film, kadın olduğunuz için boyun eğmek zorunda olmadığınızın mesajını veriyor.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

2 yorum:

  1. Jennifer Lopez hayranı olarak hemen ilgimi çeken bir post oldu.

    YanıtlaSil