Mim #14 : Dünün Hikayesi


Sevgili Umman Aslan'ın başlattığı ve mimlediği, ayriyetten Fatma Nur'un da mimlediği ama bir türlü düne dair hatıralarımı toparlayıp da yazamadığım (ve yazmaya değer bir şey olmadığını düşündüğüm) için sürekli ertelediğim bir mim ile sonunda birlikteyiz. Kendilerinin mim yazılarını okumak için isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.


Haydi başlayalım...

Sabah dokuz buçukta kendiliğinden uyandığında, Pazar sabahı bu kadar erken uyanmış olmasına şaşırmıştı. Normalde tatil günlerinde ev ahalisi kahvaltı faslını bitirdikten ve dağıldıktan sonra anca uyanıp güne başlarken, evde yalnız olduğu bu gün erken kalkası gelmişti.

Hemen çay koyup kahvaltı hazırlayıp Spotify'dan müzik listesini açarak kahvaltıya başladı. Bir yandan da marketten almak istediği şeyleri deftere not ediyordu.
Kahvaltı, tek olmasına rağmen baya uzun sürmüştü. Bu aralar olabildiğince sakin, durgun, tekdüze yaşıyordu. En ufak şeyde bile hareket etmek için kendisini ikna etmesi gerekiyordu. Elini eteğini çeker gibi bir hali vardı hayattan, balkondaki kurumuş defne fidanına takıldı gözü, tembellik edip düzenli sulamamıştı. Kuru yaprakları ve eğilen gövdesi vicdanına dokunuyordu ama artık yapacak bir şey yoktu. Yine de kalkıp hem onu hem de tüm diğer bitkileri suladı.
Dışarı çıkmaya hazırlanırken eve tamirat için gelen ustaları bahane edip vazgeçti. Yarınki senaryo yazarlığı kursu için Sultanahmet'e gidip gözlem yapıp yazı yazması gerekiyordu ama çok üşeniyordu. "Zaten çok defa gittim, aklımda kalanlarla bir şeyler yazarım" diyerek vazgeçti. Marketten alınacak şeylerin de tekrar üstünden geçip acillik düzeyini kontrol etti, bir gün daha onlarsız yaşayabilirdi. Sonuç olarak evden çıkmamaya karar verdi.

Senaryo yazarlığı kursunun bir diğer ödevi olan Bülbülü Öldürmek filmini izleme ve snopsis yazma görevinin de sadece film izleme kısmını yapmıştı önceki akşam. Son derse katılmadığı için tam olarak nasıl bir şey istendiğini kestirememişti, belki de işine gelmemişti. Kursa gitmemesine hasta olmasını bahane etmiş ama sinemaya, Müslüm filmini izlemeye gitmişti. Hocası bunu duymasa iyi olurdu.

Evi temizleyip toparlayıp ödevleri yapmayı düşündü ama temizlikten sonra yaptığı tek şey uzanıp telefondan youtube videoları izlemek oldu. Bir iki youtube fenomeninin son günlerde yaptıklarını, ruh hallerini, ev turunu vs izledi. İnsanlara hayatlarını bu derece açmış olmalarına şaşırdı, kendisinin asla yapamayacağı bir şey olduğunu düşündü. Başkalarına, kendileri ve hayatları hakkında istedikleri gibi konuşma fırsatı vermemek için bu yola hiç girilmemeliydi herhalde...
Tanınmamış biriyken tanınmış olma ihtimalin var ama tanınmış olduktan sonra tanınmamış olma seçeneğin kalmıyor. Ve insanların hepsi iyi niyetli değil. Tanınmış olmayı seçmek çok ciddi bir karar diye düşündü. Ona hak verircesine bir Youtuber, ailesini videolarında göstermemesinin nedenini onların zarar görmesini istememesi olduğunu anlatıyordu. Çünkü insanlar çok acımasız olabiliyorlardı.

Günün devamında yemekti, bulaşıktı derken akşamı etti. Kahve ve tatlı tabağını alıp bilgisayarını açtı. Bir kaç hafta önce ilk iki bölümünü izlediği Breaking Bad dizisinin 3.bölümünü izlemeye başladı. Bitti, 4.bölüme başladı. O da bitince biraz ara verip yarın giyeceği kıyafetlerini ütüledi ve tekrar bilgisayarının başına dönüp 5.bölüme başladı. Bitince 6.bölüme başlamak istedi ama saat geç olmuştu. Henüz tam iyileşmediği için hastalıktan geriye kalan öksürükler uyumasına izin verene kadar yatakta döndü durdu. Öksürdükçe, akciğer kanseri olan Walter White geldi aklına.
Ne ara uykuya daldığını bilmiyordu, gözünü sabah çalan alarm ile açtı.


Benim dünüm bu şekildeydi, bu güzel mimi başlattığı için Umman'a, beni mimledikleri için hem Umman hem de Fatmanur'a çok teşekkür ediyorum.

Üç kişiyi mimlemem gerekiyormuş, o zaman Cem, Mehtap ve Pınar'ı mimliyorum...

*fotoğraf düne ait.

Özlem K.

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.
(Güncelleme: 22 Ekim 2019'da bıraktım.)

24 yorum:

 1. Zaten üşengeç biriyim okurken valla yaşamaya üşendim bir an.. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi yaaa böyle olumsuz etkilememe üzüldüm ama bu aralar cidden böyleyim sıfır enerji :/ :))

   Sil
 2. Ay tam okudum ,bitirdim.Baktım mimlenmişim:) Bunu yapmıştım ama yine yapacağım galiba.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben o yazını kaçırmışım demek ki görmedim ya, ama tekrar yaparsan süper olur bence :) Bu mim hoşuma gitti, benim bile kendimi mimleyip tekrar tekrar yazasım var :D

   Sil
 3. İyi ki yaptın.:) Ben teşekkür ederim canımm😊
  Üşengeçlik ahh vazgeçilmezimmm🤭

  YanıtlaSil
 4. Biliyor musun bu aralar ben de evden dışarıya çıkmak istemeyenlerdenim. Tatil günlerim evde geçsin istiyorum. Buna kendim bile şaşırıyorum. :') Güzel bir mim olmuş, kalemine sağlık!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yalnız olmadığıma sevindim :) hem huzursuz hissediyorum hem de hiçbir şey yapmak istemiyorum, zorlanıyor insan . Çok teşekkürler :)

   Sil
 5. Fotoğraf çok güzel. Geçmiş olsun bu arada. Mim için teşekkürler Özlem 😀

  YanıtlaSil
 6. Ne güzel bir günmüs pijamami giyip yataga uzanasim geldi 😂

  YanıtlaSil
 7. Aaa çok güzel bir mimmiş ilk başta tam anlayamadım kendinizi anlattığınızı bir hikaye sandım, ama sonrasında farkettim çok eğlenerek yapacağım bir mim oldu 😊 mimlediğiniz için teşekkür ederim 😊😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederimm, bizim de eğlenerek okuyacağımızdan eminim :)

   Sil
 8. Üstümüze mıh gibi yapışmış bu aralar hepimizin sanırım... :( bende de durumlar farksız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genel olarak enerjimiz düşük demek ki, güneşten uzaklaşmanın etkisi herhalde...

   Sil
 9. Çok güzel olmuş, ben de bazen işi asmak istiyorum bir bahaneyle. Bugün yaptım ki zaten, yıllık izin kullandım 1 gün. Arabamın bir işi vardı yarım gün, yarım gün de keyif yaptım. Eşimi öğle yemeğine çıkardım işyerine gidip. Enerjimiz artmayacak yoksa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel yapmışsınız ara ara kendimize jest yapıp zaman ayırmak lazım, enerji depolamak için:) beyaz yakalı olanlar için daha da mühim üstelik, monotonluktan kurtulup hayata dönmemiz lazım :))

   Sil
 10. Ay Özlem çok tatlısın" benim bile kendimi mimleyip tekrar tekrar yazasım var :D" buna çok güldüm. Dolu dolu bir gün geçirmişsin canım.Güzel de anlatmışsın. Eline sağlık :)

  YanıtlaSil
 11. Merhabalar, güzel bir yazı olmuş 😊

  sakuramevsimi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir yazı olmuş! Bazı günler ben da aynen böyle hiss ediyorum. Ve aynen böyle her şeyi erteliyorum. Rahatladım başkaları da böyle hiss ede biliyormuş bazan demek ki.😊 Mimi yaptığın için çok teşekkür ederim. Bol-bol sevgiler💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, yalnız olmadığımı bilmek benim açımdan da sevindirici :)) Sevgiler ❤️

   Sil