277 / 365Geçen sene 15 Ekim'de almışız, Instagram'dan baktım da.... Sonra eş olsun diye bir de yeşil almıştık. Biz yeni yavruları olur diye umarken, bu sabah uyandığımda iki muhabbet kuşumuz da kafesin dibinde hareketsiz yatıyordu. İnanamadım. Hâlâ inanamıyorum. Neden, nasıl oldu? Hiç bir şeyleri yoktu. Soğuktan diyorlar ama daha soğuk geceler de olmuştu o zaman neden ölmediler. Dışarda da değiller ki. Acaba zehirli bir böcek mi ısırdı ya da sinek falan mı yediler aklıma başka bir şey gelmiyor. Hareketliydiler, halsizlik yoktu, yemlerini de yiyorlardı. Her şey normal gibiydi. Ama sabah ikisini de kaskatı yatarken buldum. Travmatik bir gün başladı, elim ayağım titreyerek indim aşağıya. Servisi kaçırdım falan... Gömesim gelmiyor. Biri de değil ikisi birden nasıl ölür ya...

Fotoğraf çektim ama moraliniz iyice bozulmasın diye eklemiyorum...

Çok üzgünüm.

Onun yerine bugün arkadaşla öğle tatilinde bir yüncüye giderek bize atkı başlatması sonucu elimdeki işin fotoğrafını paylaşıyorum. Fotoğraftaki şey atkı olacak. Rica ettik ip satan abladan, hemen bir örnek oluşturuverdi sağolsun. Bana ayrı arkadaşa ayrı model yaptı. Yarın tekrar uğrayacağız.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder