Zoretanin | 4.ay bitti


Vay beeeee 5.ay bitti resmen son aydayım :)

SONRADAN DÜZELTME: Dördüncü ay bitmiş yaa siz de hiç söylemiyonuz :) Yanlış hesaplamışım, yani bir ay daha var :(

Geçen ay kan vermemiştim. Bu ay istedi doktor, kolestrol biraz yüksek çıkmış ama ilacı etkileyecek kadar değil dedi. Doğrudur, yüksektir. Çünkü yediğime içtiğime hiç dikkat etmedim nasılsa kolesterol normal diye.
Kilomu sordu tekrar, doz hesaplaması yaptı ve 6.ayda bitireceğiz tedaviyi dedi. Uzatmayacakmışız. Sevindim. Bu ilacın dozu kiloya göre veriliyor, kilo arttıkça tedavi süresi uzuyor. Benim kilom 56. Başından beri böyleydi, böyle kaldı. Son bir iki aydır bel ve karın bölgesinde yağlanma başlamış gibi geldi. Doktora sordum ilaçtan olabilir mi diye. Hayır dedi, aksine bu ilacı kullananlar zayıflama şikayeti ile geliyorlarmış kilo alma şikayeti ile gelen hiç olmamış. Nasıl olmaz çok şaşırdım çünkü ilaç baya iştah açıyor. Gerçi ben o iştahla kendimi engellemeye çalışmadığım halde aynı kiloda kaldığıma göre evet kilo aldırmıyor olabilir, mantıklı.

Benim kolesterol biraz yüksek olduğu için o yapmış olabilirmiş göbüşü. Malûm, karaciğer zorlanınca direk bel-göbek yapıyor.

Vücudum çok kurudu bu ay, bu yüzden çok kaşınmaya başladım. Hatta bir gece kendimi uykuda o kadar fazla kaşımışım ki aynı odada yattığım kız kardeşim benim kaşıma sesim yüzünden uykudan uyandığını söyledi.
Doktora bunu söyledim, fotoğraftaki nemlendiriciyi verdi. İlk defa az önce sürdüm, kokusunu sevdim.

Bunun dışında, belki sıcakların da etkisiyle baş ağrısız günüm geçmiyor diyebilirim. Unutkanlık yine had safhada. Psikolojik olarak da fazla hassas hissediyorum kendimi bu ay. Baştan aşağı, içim dışım, ruhum bedenim her şeyim hassas. Ota b*ka ağlar oldum. Haber izleyemiyorum, hüzünlü bir şey okuyamıyorum. Ailede, çevremde birinin eline kıymık batsa oturup ağlayacağım o derece yani. Ama kendime karşı acımasız gibiyim, mesela çok kötü elimi kestim, ilacın etkisiyle cildim zaten ince ve hassas, kimse kendini kötü hissetmesin diye iyiyim deyip kanı duramamama rağmen bantlayıp acımı içime attım. Sonra ben elimi kestim ama babam neden benimle ilgilenmedi diye oturdum ağladım :) adamcağız gidip gelip beş dakikada bir elimin durumunu sordu da sakinleştim.

Önceden söyledim mi bilmiyorum ama sabahları gözlerim açılmıyor. Resmen kuruyup yapışıyor göz kapaklarım birbirine. Yataktan kalkıp suya ulaşana kadar körebe oynuyorum eşyalarla.

Son 2 aya girerken, 4.ayın haberleri bende böyle.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. Lipo hayatımızın losyonu. Güneş yanıklarına, güneş alerjilerinde kabarıp kaşınmalara çok iyi geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar etkili olduğunu ve beğenilen bir krem olduğunu bilmiyordum, yorumun için teşekkürler :)

   Sil
 2. Seni yakından gören biri olarak cildin çok düzeldi. Maşallah devamının gelmesi dileğiyle. Kolesterol de sanırım yediğimiz yemeklerden. Ağlamak güzeldir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Çiğdem abla :) Evet yediklerimizden bence de, yemekhaneden yediğimiz için olabilir. Güvenilir yerlerden ve sağlıklı beslenmek lazım...
   Ağlamak birikmişliklerin dışa vurumu olunca zor ama ağladıktan sonraki ferahlık iyi oluyor :)

   Sil
 3. Cok gecmis olsun canim 😊

  YanıtlaSil