Retruşka


Bağışıklık güçlendirme tedavimiz bittiği için nihayet aşılara başlayabildik. Geçtiğimiz çarşamba günü 1.Karma aşısı yapıldı Retro'nun.

Tedavi bittiğinde veteriner hekim son konuşmasında nelere dikkat edeceğimizi anlatmıştı. Evde bitki kalmasın dedi, oda kokusu olmasın, parfüm sıkmayın, kum kutusunun kapağını çıkarın vs.

Kumunu değiştirip daha az tozlu ve kokusuz bir kuma geçtim. Tuvaletinin filtresini söktüm ve kapısını çıkardım ki iki yerden de içeri hava girebilsin. Buna rağmen tuvaletinin hiç koku yaymadığını ve çok güzel topaklandığını söyleyeyim, tek sıkıntımız eve kum yayılıyor oluşu. Paspas da aldım ama önleyemedik henüz o problemi. Kullandığımız kum "Reflex", sarı olan.


İki haftadır doktor yasakladı diye kapalı balkona çıkarmadığımız için(bitkiler ve tozdan dolayı) sürekli kapının önünde miyavlıyor, biz çıkmaya çalışırken bir anda sıvışıp bizden önce çıkıyordu. Hemen tutup içeri koyuyorduk ama bu hafta sonu daha fazla kıyamadım, bir deneyelim bakalım hapşıracak mı burnu akacak mı diyerek saldım terasa. Çok mutluydu. Hiçbir şey de olmadı, ne hapşırma, ne burun akıntısı...

Normalde dibimden ayrılmazken, içeri adımını bile atmıyordu. Oradan oraya koşturdu durdu, camdan kuşları izledi, yorulduğu zamanlardaysa masanın üzerine yayılıp güneşin tadını çıkardı bol bol.

Çok şükür hastalığı atlattık. Her şey yolunda. Ve bu tedavi sanırım kumu değiştirince tamamlanmış oldu. Eski kuma devam etsek hapşırmalar ve burun akıntısı devam ederdi gibime geliyor.

Şimdi aklımda tuvalet kapısını tekrar yerine takma fikri var. Nasılsa kum kokusuz ve çok toz kaldırmıyor. Kapıyı takarsam etrafa kum saçma oranı da azalır diye düşünüyorum. Eğer hapşırdığını duyarsam ya da burnunun aktığını fark edersem hemen çıkarırım yine.

--

Düzeltme:
Gün boyu kapalı balkonun kapısını açık bırakıp işe öyle gitmiştim. Döndüğümde bir kaç kere hapşırıp yine burnu aktı.
Yani tehlike hala devam ediyor, gerçekten de geçmeyen alerjisi varmış. Benimleyken hafta sonu hiçbir problem yoktu balkonda olmasında ama ben yokken ne yaptı da hapşırıp burnu akmaya başladı bilmiyorum, bundan sonra yalnızken balkona salmayacağım....

Özlem K.

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.
(Güncelleme: 22 Ekim 2019'da bıraktım.)

6 yorum:

 1. Maşallah yaa.. çok güzel nazar değmesin

  YanıtlaSil
 2. Geçmiş olsun Retro'ya... Çok güzel bir kedi ♥

  YanıtlaSil
 3. Retro'nun rengine bayıldım. Aman hasta olmasın, havalar soğuyor kolay kolay iyileşemz sonra.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, aynen öyle iyileşmiyor hemen ...

   Sil