105 / 365


Yarın referandum var. Maddeleri tekrar okuyup, röportajları açıklamaları dinleyip ona göre son kararımı vereyim dedim ama fark ettim de YouTube'a sokak röportajı olarak koydukları videoların hepsi demeyeceğim ama izlediğim kısmı ben sahteyim diye bağırıyor resmen. Kafa bulandırmak için karşı tarafı aptal göstermeye çalışmışlar sürekli. Her şey mi oyun, sahte, yalan yaa. Dürüst, saf, temiz, düzgün hiç bir şey mi kalmadı.

Maddeler de nereye çeksen gidiyor maşallah. İki taraf da kendi kararını savunurken kendisini haklı çıkaracak bir yol buluyor.

Yarın bakalım neler olacak...

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. Maddeler karışık gibi çünkü o şekilde ne kadar kötü oldukları gizleniyor.

  Durum şu, başkanlık sistemine evet dersek birisi başka seçilecek, o kişinin partisi mecliste olacak, o kişi ve partisi yargıyı seçecek, o kişi partisi her şeyi seçecek, o kişi isterse kendi başına ohal ilan edip meclisi devre dışı bırakacak, o kişi ne yaparsa yapsın yargılanmayacak, görevi bittikten sonra dahi, o kişi diyelim şöförünü seçip kendisine bir şey olunca başa getirebilecek, yaptığı şeylere karşı çıkmak için başvurabileceğimiz hiçbir mecra olmayacak. Hiç bir şey. Yarın senin mahallen yıkılacak dese yıkabilecek, sen suçlusun dese hapse atabilecek, kadınlar evde duracak dese çalışamayacağız falan. İşte bunlara evet dememizi istiyorlar. Bence hayır denmesi gereken bir dönem. Partiyle, kişiyle bir alakası yok, yine istediğimiz partiye oy veririz sonra ama bu bambaşka bir olay.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet partiyle kişiyle alakası yok, yapılacak olan düzenlemeler çok ciddi büyük şeyler. Ufak bir farkla evet önde çıktı... Bakalım şimdi neler olacak.

   Sil
 2. Insanimizin anlayamadigi olay tamda burada basliyor Handancigim. Hala partiye oy verdiklerini saniyorlar. Sen ozgurluk diyorsun, o yol yaptilar diyor, sen cumhuriyet diyorsun, tuneller, kopruler diyor.
  Aziz Nesin'i saygiyla aniyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef arastirip kendi kararını bilinçli vermek yerine, körü körüne bir partiye bağlanıp o ne derse onu yapmaya programlanmış, kolaya kaçan kişiler var... Bu her partide var. Her dinde de var. İnsanın kendi değerini hiçe sayması kötü.

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Kim bilir... İnşallah güzel günler görürüz.

   Sil