9- Nefes alıyorsak hâlâ tehlikedeyiz demektir


Üsküdar’ın kedisi, velisi, delisi meşhurdur derler.
Birkaç gündür havalar çok soğuk. Evleri hiçbir şekilde ısıtamıyoruz. Soğukta hayattan kopan biriyim, kan dolaşımım duruyor resmen. İnşallah en kısa sürede bu dondurucu soğuk son bulur.

Not1: Başlığın yazıyla, yazının fotoğrafla ve fotoğrafın başlıkla bir ilgisi yoktur.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. Bir kap yiyececek bir kap su ile onlara destek olalım

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  Nefes alıyorsak, tehlikedeyiz söylemi çok doğru. Çünkü yaşam risktir. Biraz evvel termometreyi dışarıya koydum ve akşam saat 21:00 sularında Ankara'nın gece soğuğunun -10 derece olduğunu ölçtüm. Akşama doğru da havanın -6 derece olduğunu sanıyorum. Çünkü dışarıdaydım. Gerçekten çok soğuktu. ben daha hiç dışarıda üşüdüğümü hatırlamıyorum. Ama bugün üşüdüm. Bu kış şartlarında ısınma ve barınma sorunu olan insanlara Cenab-ı Hakk yardım etsin.

  Demek Üsküdar'ın kedisi, delisi ve velisi meşhurdur. Hiç duymamıştım. Bunu akıl defterime not almalıyım.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten son birkaç gündür çok soğuktu. Evde ısıtıcılar, kaloriferler açık olsa dahi ısınamıyorduk. Bugün biraz yükseldi hava sıcaklığı çok şükür :)

   Sil