8- Hayatı tıkır tıkır gidenler ve yerinde sayanlarİnsanlar genel olarak ikiye ayrılıyor, toplumca kabul edilmiş basamakları sırayla ve doğru zamanda çıkanlar ve yerinde sayanlar. Ben yerinde sayanlardan olduğumu hissediyorum bugünlerde ve merak ediyorum da, hayatı tıkırında gidenler acaba çok mu mutlu?
Tıkırında derken, okul hayatı başarılı geçip istediği okul ve bölümü bitirir bitirmez iyi bir iş hayatına atılıp biraz eli para tutup birikim de yaptıktan sonra evlenip bir kaç yıl içinde çoluk çocuğa karışıp yaşayanları kastediyorum. Bunun devamında da çocukların başarılı okul hayatları iş hayatları mürüvvetleri ve torun tombalaklar geliyor. Her şey böyle adım adım, olması gerektiğine inandığımız gibi giderse her şey daha mı güzel daha mı mutluluk verici oluyordur acaba?...

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

10 yorum:

 1. Tıkır tıkır gidiyor mu sahi hayatlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam tıkır tıkır olmasa da ona yakın gidenler var

   Sil
 2. Merhabalar.
  Ben hiç kimsenin hayatının öyle tıkır tıkır yani tıkırında olduğunu sanmıyorum. Tıkırında demek, dört dörtlük demektir ki, bu mümkün değil. Hayatımızın mutlaka bir tarafı topaldır. Bu durumun varlıkla da alakası yok. Çünkü hayatımızda varlığın bile kifayetsiz kaldığı döngülerle, olaylarla karşılaşıyoruz. Zaten hepten pamuk şekeri gibi tatlı olan hayat bize saadet vermez. İçinde mutlaka acı da olacak, işte içinde acı olan hayat bize tat verir.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karanlık olmadan yıldızlar parlamıyor evet...

   Sil
 3. 4x4 hayat mümkün değil...
  Ama düzenli yaşam mümkün...
  Allah yinede herkesin gönlüne göre versin.

  YanıtlaSil
 4. Benimli gayet tıkırında gidenlerden sanırım ama yine de hep birşeyler eksik kalıyor ve hep birşeylerle sınanıyor insan. Sanırım insan olmak böyle bir şey .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine de tıkırında giden hayatın bir yerinde bir pürüz oluşması ile başa çıkmak daha kolay oluyordur herhalde... Öteki türlü hem zaten hayat sürekli tıkanıyorken bir de üstüne klasik hayat problemleri eklenince normalden fazla zorlaşıyor her şey diye düşünüyorum...
   Şanslısın, Allah bozmasın maşallah diyelim :)

   Sil
 5. Bence o tıkır tıkırlık artık zamanla mutluluğa erişmekten ziyade düzen arayışına evriliyor. Hayatı hem zevk alıp mutlu olarak hem de tıkır tıkır işleterek devam ettirmek epey zor olmalı(!)..

  YanıtlaSil