12- Kedi mamaları neden ıslak kedi gibi kokuyor


İlk defa kedi maması aldım. Meyve suyu aldığım kabı yıkayıp kurulayıp içine koydum çantamda taşırım diye. Merak ettim koklayayım dedim koklamaz olaydım. Kediler sever inşallah. 


Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

10 yorum:

 1. Marketlerdeki 100 gr lik küçük paketlerse genelde sevmiyorlar çok çok açsa yiyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 300gr wishka sığırlı olanını almıştım, sevip sevmediklerini henüz anlamadım çok kedi denk gelmediği için ve koyduğum yere alışmadıkları için.

   Sil
 2. Benim köpegim var..köpek mamasında da aynı durum var..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi ya, burnumuzu çok yaklaştırmadan vermek lazım mamayı o zaman :))

   Sil
 3. Nedeni ne olabilir acaba?..Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
 4. Evet, kokuları güzel değil ama yiyorlar.

  YanıtlaSil
 5. Islak kedi? değişik bir tanım olmuş :) çünkü kediler ıslansalar dahi kokmazlar.

  İki kedim var, tahmin edersiniz ki kilolarca mamayla boğuşuyorum. İlk zamanlar böyle bir şey için nasıl ağızları sulanıyor da yiyorlar kana kana demiştim kendi kendime... Ama onların doğası da böyle işte :) Zamanla ne oldu derseniz, ben alıştım, onlar yedi böyle sürüp gitti. Şimdi artık almıyorum bile kokuyu :)

  Evinizde kedi yoksa, sokak kedileri içinse çok sorun değil, yiyeceklerdir. Çünkü sizler gibi güzel yürekli insanların sayısı hala onların karınlarının tok olması için yetersiz. Bu yüzden bu konuda elleri öpülesi önünde eğilesi insanlardansınız. Ancak evde bakıyorsanız, meblağsı daha yüksek, kaliteli mamalar bu kadar kokmuyor. Sokak kedisi içinse elinizdekiler zaten yeterli :)

  Yüreğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 26 Ocak 2019 12:45
   Zamanla o kokuyu duymamaya başlıyorsunuz herhalde çünkü hayatı kedilerle geçen bir arkadaşım da o kokuyu hiç almadığını söylemişti.
   burnumu dayamadığım sürece ben de almıyorum aslında, merak edip özellikle koklamadıkça sorun yok 😄
   Teşekkür ederim 😊

   Sil