Zoretanin sonrası tedavi, Tre krem


İzleri soyma sürecine başladık. Tre kremi iki günde bir sadece izlerin olduğu yerlere sürüp birkaç saat sonra yıkıyorum.
İlacın yan etkileri hâlâ devam ediyor. Gözlerim ve dudaklarım kuruyor, saçlarım kuru, cildim hassas ve çok tedirgin yaşıyorum sanki hayatı. Aniden gelen korku hallerim var. Sebepsiz değil tabi ki, mesela kardeşim kapının arkasından fırlayıp ‘bö!’ diye korkutmaya çalışacak bunu hissedebiliyorum o an ama yine de o eylemi gerçekleştirdiğinde çığlık atıp yerimden zıplamama engel olamıyorum. Ölmüş bir böceğe fenerle bakıyordum bugün, böcek kanatlarını açınca fener elimden çıktı ben ayrı yere sıçradım falan. Önceden olsa daha soğukkanlı olurdum, çok ilginçtir ki o korku anımda bilincim kapanıyor sanki. Kendime geldiğimde başladığım yer ile bulunduğum yer arasındaki saniyeleri hatırlamıyorum. Bu hallerimin çok hoşuma gittiğini söyleyemem.

Fotoğraftaki kreme daha yeni başladım o yüzden söyleyecek çok birşeyim yok. Şimdilik sadece çok fazla kurutmuyor diyebilirim. Alerji de yapmadı, buna sevindim çünkü cilt tedavi kremleri bende genelde alerji yapıyor.

Özlem K.

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.
(Güncelleme: 22 Ekim 2019'da bıraktım.)

6 yorum:

 1. Özlem'ciğim çok geçmiş olsun, bu konudaki paylaşımlarını okumamıştım, bir ara (tam olarak Nisan - temmuz, ağustos'un bir kısmı)blogda yoktum, ev kazası geçirmiştim o sıraya denk gelmiş olabilir, umarım iyi gelir acil şifalar diliyorum canım. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablacım, 6 aylık bir tedaviydi bitti çok şükür.

   Sana da çok geçmiş olsun, haberim yoktu şimdi iyisindir inşallah.

   Sil
 2. Çok geçmiş olsun bende bir sivilce kremi kullanıyorum ise yaramazsa ilaca baslayacagimizi söyledi doktor ama çok tedirginim ilaç konusunda o yüzden yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum bol su içiyorum yikama nemlendirme ve sivilce kremi sürme diisinda yüzüme ellemiyorum önceden tv karşısında falan sürekli elim yüzümde olurdu fazlasıyla etkisini gördüm tekrardan geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yediklerimizle alakalı olmadığı söyleniyor ama ben bundan çok emin değilim. Çekirdek, cips yiyince bariz çıkıyor yani. Ah şu ellerimiz bir rahat dursa. Zaten çoğalmasının nedeni hep ellemekten bence. Sana da geçmiş olsun, inşallah kullandığın ilaç işe yarar bu uzun tedaviye gerek kalmaz ama gerek kalsa bile korkacak bir şey yok altı ay su gibi geçiyor :)

   Sil