Eklemler için Kollavie


Zoretanin tedavim bitti bilenler bilir.
Bilmiyorsanız ve Zoretanin ne derseniz, Roaccutane muadili 6 ay kullanılan bir sivilce ilacı.

Eklemleri kurutan bir ilaç olduğu için, son zamanlarda merdiven çıkarken dizimdeki kemiklerin sürtündüğünü hissedebiliyordum. Uzun süre ayakta kalsam dizlerimin arkası şişiyordu, ağrıyordu. Market poşeti taşıdığımda eve gelene kadar kollarım kopacak gibi oluyor, dirseklerimin iç tarafı morarıyordu, ağır şeyler kaldıramıyordum. Temizlikten sonra uzandığımda tüm eklemlerim kitleniyordu geri kalkmakta zorlanıyordum vs. Şimdi tedavi bitti, ilacı bıraktım ama yine de eklemlerime bir takviye yapmam gerektiğini düşünüyorum.

Dizlerimde zaman zaman beni rahatsız eden bir ağrı oluyor. Ben de 2.Derece kıkırdak aşınması olan annemin kullanıp memnun kaldığı bu ilacı aldım. Annem çok memnun kaldı hatta yaz tatilinin kurtarıcısı oldu diyebilirim. Ama onunkisi ikinci derece aşınma olduğu için bu ilaç tek başına yeterli olmadı tabi, bir operasyon da geçirmesi gerekti. Yani ciddi problemleri olanlar için kalıcı tedavi olmayabilir, doktora gitmenizde yarar var.

İlaç dediğime bakmayın, bitkisel bir takviye aslında. Eklemlerdeki sıvıyı yeniliyormuş. Annem, gittiği doktora bunu kullandığını ve ağrısının azladığını söylemiş ve doktor altı ay daha devam et demiş. Ciddi eklem rahatsızlığı olmayanların bile takviye olması açısından kullanabileceğini söylemiş. Bunun üzerine anne tavsiyesi ile ben de başlamış bulundum.

Diz ağrısı çekenlere tavsiye ederim, ilk haftadan farkı hissedebilirsiniz. Her gün bir tane içiliyor. Aç/Tok fark etmez ama mideniz hassassa tok alın. Biraz fiyatı yüksek sadece, 98TL.

Özlem K.

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.
(Güncelleme: 22 Ekim 2019'da bıraktım.)

9 yorum:

 1. Not edeyim, belki benim dizlerime de iyi gelir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah. Ben kesinlikle iyi geleceğini düşünüyorum :)

   Sil
 2. Aaa bu çok işime yaradı, bende kayınvalideme alayım. :) Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Gecmis olsun. Ben magnezyum kullaniyorum hem spordan hem hashimoto rahatsizligimdan eklemlerim agrir iyi geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm magnezyum da kullanılabilir o zaman. Teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun. :)

   Sil
 4. benim de dizlerim agriyor doktor ilac arti bu bitkisel ilacida yazdi 2 gundur kullaniyorum sonuclari buraya yazacagim

  YanıtlaSil