Hani bir zamanlar bir 'Şanslı' kedicik vardı


Tee 2016'da bir yazı yayınlamıştım, Yavru Kedi Şanslı'nın Şanssızlığı diye. Okumak isterseniz buraya tıklayın.

Şanslıya ne oldu, şimdi nerede gibi soruların cevaplarını vermek istedim :)

Önceki yazıda bahsettiğim kişi ile, yani kediyi ilk sahiplenen abla ile bağları tam kopmuş değil, ama hâlâ evin diğer üyeleri kedi beslemeye karşı çıktığı için evinde besleyemedi. Yalnız yaşayan bir arkadaşına vermek zorunda kaldı. 

Şimdilerde o arkadaşı şehir dışında olduğu için her gün iş çıkışı kediye bakmaya, kumunu temizlemeye, mamasını vermeye gidiyor. Haftasonları da ayrıca gidip bakmaya devam ediyor. 

Çektiği fotoğrafları, videoları gösterdiğinde ufak bir şok geçirdim, kocaman olmuş ve baya toparlamış kendisini. Ayrıca halinden de gayet memnun olduğu görülüyor :) Adı gibi şansı döndü :)

Yukarıdaki fotoğrafa bayıldım, bacaklara bakar mısınız balerin gibi kızımız :))) Tasmasını sevsinler :)


Hasarlı olan gözü hiç görmüyor, sadece ışığı görebiliyor ama seçemiyor. 2 göz ameliyatı, 1 de kısırlık ameliyatı geçirdi. 1 yıl ilaç kullandı göz için, artık kullanmıyor.


Burcu ne acaba bu kedinin diye çok merak ettim, kovadır kesin dedim çünkü baya özgür ruhlu :)) kimseyi takmıyor, kendini sevdirmek için uğraşmıyor hatta o istemeden sevmek mümkün değil.

Ama Kova değilmiş. 20 Temmuz doğumluymuş. Yani yengeçmiş, burçdaşım :)) Doğrudur, yengeç burçları bayaaaa rahatına düşkün oluyorlar çünkü. Uğraşmazlar pek, umursamazlar, keyiflerini bozmazlar, çok zora gelemezler, çok hırslı da olamazlar bu yüzden.


2 yaşında sayılır artık, nereden nereye...

Bahsettiğim abla (Çiğdem abla), kedi korkusunu bu kedi ile yenmişti. Artık kediler için her şeyi feda edebilecek dereceye geldi. Çok seviyor, her biri ile ayrı ayrı ilgileniyor, tedavi ettiriyor. Kediler de onu tanıyorlar artık, gördükleri anda koşa koşa yanına geliyorlar :)


Son olarak bir de küçük bir video eklemek istiyorum sizlere. 

Galiba gerçekten de kaderimiz ismimize göre şekilleniyor diye düşündüm bu gelişmeleri görünce. Kötü bir halde bulundu bu kedi, şanslı olsun dedim ismi, sonra şanslı değil ki denildi bir türlü yuva bulunamadığı için ama ben inatla ondan şanslı diyerek bahsetmeye devam ettim.
Ben bile bu yaşımda tek başıma eve çıkamıyorken o koca evde tek başına Sultanlığını sürüyor, ekmek elden su gölden, ilgi alaka maksimum :) Daha ne kadar şanslı olunabilir ki :))


Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. Çok tatlı, keşke gözünü tam olarak kurtarabilseydi.Umarım şansı hep devam eder.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke, ama gözü delinmiş olduğu için mümkün değildi...
   Teşekkürler:)

   Sil
 2. :) Yaaa çok şirin bu. O bacakların çapraz duruşuna bittim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de bayıldım o fotoğrafa :)) biblo gibi.

   Sil
 3. Cok tatli gercekten de 😊

  YanıtlaSil