Beni hanımefendi çizgimden kaydırmayın aaaa


Dün recete.com'dan bir kaç ürün aldım. Fotoğraftakiler.
Mavi temizleme jeli ve iki minik şey hediye, diğerleri satın aldıklarım.
Daha sonra başka sitede(dermokozmetika.com) neredeyse 25 TL daha indirimli hallerini görünce ufak bir pişmanlık yaşadım ama genel olarak siteyle alakalı bir problemim olmadı.
Benim problemim kargo şirketiyle. (Şaşırdık mı?)

Zaten yurtiçi kargo ne zaman başarılı teslimat yapsa inanamıyorum sorun yaşamamış olmama.

Bugün ürünlerimin gelmesi gerekiyordu, genelde 11:30 civarı gelir kargo. Bekledim saat 12:30 oldu hâlâ yok, kargo takip kodundan durumuna bakayım dedim. Saat 9:45'te bana teslim edilmiş görünüyor. Aradım şubeyi, tabi ki ulaşamadım. Kalktım gittim, baktılar sistemden. Kargom başka bir özlem kutlu'ya teslim edilmiş. Siz numaranızı bırakın gelince haber verelim dedi kadın, tamam dedim verdim numaramı.
Hiç sorun çıkarmadım. İnsanlık hali, olabilir diye düşündüm. Şimdi ben sorun yaparsam kendilerini daha kötü hissederler, gerek yok dedim. Bazen çok fazla saf oluyorum. Ciddiye alınmak için anında, olabildiğince sorun çıkartmak gerekiyor sanırım...

Çıktım şubeden, işe geri döndüm telefonum çaldı. Sizin kargoyu da bana vermişler dedi karşı taraftaki teyze. Kızının kargosunu almaya gitmiş, benimkini görünce orada çalışanlar aa bu da size gelmiş bunu da alın deyip benimkini de ona vermişler. Ben şimdi o tarafa gidiyorum, kargoya bırakırım ama istersen iş yerine de getirebilirim dedi teyze. Yok dedim olur mu öyle şey, hatta siz gitmeyin onlar gelip alsın onların hatası sonuçta dedim. Zaten yolun üstü, bırakırım ben dedi tamam dedim teşekkür ettim kapattım. Bir saat kadar sonra şubeden aradılar paket geldi, açılmamış gelip alabilirsiniz diye haber verdi numaramı bıraktığım kadın. Bir elemanınız getiremez mi buraya dedim, anca yarın getirebilirler dedi. Tamam ben bugün gelip alıcam dedim.

Akşam gittim içerisi kalabalıktı, sabah görüştüğüm numaramı verdiğim ve beni arayıp haber veren kadın oradaydı. Direk ona yönelip kargomu almak için geldiğimi söyledim ki beni hatırlasın hemen versin de gideyim diye.
Bekliyorum ki beni görür görmez hemen ilgilenecek kusura bakmayın diyecek işimi halledip gönderecek.
Tamam biraz bekleyin dedi müşteri ile ilgilenmeye devam etti, bekledim. Çok rahat davrandığını, yavaş yavaş çalıştığını görünce duramadım çok bekleyecek miyim dedim, dışarıda arabada da babam beni bekliyor bu arada.
Başka birini gösterip, o beyfendiden sonra sizi alıcam dedi. Ciddi ciddi kuyruk bekletiyor yani. Sanki kendi sıradan işimi halletmeye gelmişim gibi, onların hiç de normal olmayan hatasını büyütmeyerek bir de ayaklarına geliyorum. Onlar napıyor, uzamasın diye olayı biran önce sonuca bağlamaları gerekirken hâlâ bana bekleyin diyor.
O paketin içinde çok özel şeyler de olabilirdi. Yanlış teslim alan kişi açıp içinden bazı şeyleri çalabilirdi. Belki basit gibi görünüyor ama bu çok ciddi bir durum.
Normalde sesimi yükseltmeyi hiç sevmem, tartışma ortamları beni çok gerer hemen uzaklaşırım oradan. Tahammül edebildiğim kadar ederim karşımdaki kişiye, kalbi kırılmasın ya da kendisini kötü hissetmesin diye. Ama kadının bu rahat tavrı benim şartellerimi attırdı. Sizin hatanız olan bir şey için ben niye bekleyecekmişim? dedim. Sıradaki beyfendi de yok yere üstüne alındı tamam hanfendiyi alın tamam dedi trip atıp kenara çekildi. Dönüp adamın suratına boş boş baktıktan sonra devam ettim. Sabah kargoyu gidip başkasına veriyorsunuz sonra onlar gelip buraya bırakıyorlar bir de ben gelip alıyorum sabahtan beri kargomu alamadım falan dedim. Arkadan bir çalışan bey baktı ortam geriliyor, çıktı geldi tamam ben ilgileniyorum dedi.

Bu arada sabahtan beri muhatap olduğum kadın, İrem Derici'ye çok benziyor. Ben çok sık olmasa da işlerim oluyor uğruyorum o şubeye, artık bir yüz aşinalığımız oluştu sanıyorum. Normalde hiç bir sorunum yok o İrem Derici gibi olanla hatta sempatik bile gelirdi ama bugün çok sinir bozucu geldi.

İrem Derici'ye benzeyen kadın fısır fısır arkadan kopup gelen beye durumu kısaca izah etti, o bey de bana dönüp durumu bilmiyordum o yüzden böyle oldu kimliğinizi alayım dedi, bu sırada da İrem Derici'ye benzeyen de başını sağa sola sallıyor bugün de herkes atarlı falan diyor söyleniyor hâlâ kendi kendine. Söyleyecek çok şey bulabilirdim ama hanımefendi çizgimden daha fazla kaymak istemedim. Paketimi aldım, sadece benimle ilgilenen görevlinin duyacağı şekilde kolay gelsin dedim ve bir hışımla çıktım oradan.

Ama huzursuz oldum. Sinirlenmek hiç hoşuma gitmiyor, deşarj falan olmuyorum aksine daha da geriliyorum. Acaba fazla mı tepki gösterdim, davranışım doğru muydu vs vs.

Kargo işi beni çok gerdi bugün(saat 12yi geçtiği için artık dün oldu), ama ürünlerimi sevdim. İlk defa recete.com'dan sipariş ettim, içine hediyeler de koyup gönderiyorlar. Bir arkadaş daha sipariş verdi onunki de hemen ertesi gün geldi ve yine iki denemelik boy bir tam boy hediyeleri ile birlikte geldi. Memnun kaldım, tavsiye edebilirim ama ben fiyat farkından dolayı bir sonraki siparişimde dermakozmetika.com'u denemeyi düşünüyorum.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

8 yorum:

 1. İnsansları önemsemek çok güzel ama burada işini önemsemeyen insanlar var. Yine sakin kalmışsınız. Bence bu kadar sakinlik işi olumlu bir şekilde bitirsede sizin yerinize karşı tarafa çok sinirlendim. Galiba orada ben olsam fazla kalp kırardım. Ama siz yinede ağzının payını vermişsiniz.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için teşekkür ederim canım. Eve gidene kadar 'acaba fazla mı tepki verdim' diye git-geller yaşadım. Normalde sinirli bir yapım olmadığı için kendime yabancılaşıyorum böyle olunca. Keşke iyi niyeti suistimal etmeseler, insanı zıvanadan çıkarmasalar.

   Sil
 2. Ayyy ben olsam mağazayı yıkmıştım. Ben Yurtiçi Kargo ile hiç problem yaşamıyorum çok şükür. Benim belalım Sürat Kargo, Aras ve Mng'yi de hiç sevmem. Sürekli Hepsiburada'dan alışveriş yapıyorum. Hepsiburada'nın Hepsiexpress kargosu da efsane. Ama sen az tepki göstermişsin ben olsam gerçekten ortalığı yıkmıştım. :) Dur bende kargo maceralarımı anlatayım. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bayadır ben de yaşamıyordum, sevmeye başlamıştım yurtiçi kargoyu ama dediğin gibi aras'a ve mng'ye fena gıcık oluyorum. Muhatap olduğum kadının kişisel tavrı, karakteri bana ters geldi belki de ona denk gelmem talihsizlik oldu, diğer çalışanlar daha anlayışlı yaklaştı keşke en baştan diğerlerine gitseymişim.

   Anlat anlat, bekliyorum :))

   Sil
 3. 25,00₺ fazlalığı hediyelerle kapatmışlar. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o tam boy olanın parasını aldılar galiba benden :)) Bir sonraki alışverişte dermokozmetika'yı deneyeceğim.

   Sil
 4. İyi ki ulaşılamadı diye geri göndermemişler, öyle de yapıyorlar. Ürünlerini iyi günlerde kullan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, denebunu.com a üye olduğumda ilk kurum bu yüzden gelmedi. Ulaşılamadı dediler, şubeye gittiğimde de şirket bize göndermemiş dediler, sonuç olarak kutu bana ulaşmadı ve site bana bir daha kutu göndermedi kara listeye mi aldılar ne :)

   Sil