32 yıl oldu


Geçtiğimiz Cuma günü doğum günümdü. Özellikle kimseye hatırlatmadım çünkü iş yerindeki kutlamalar ve yapay sevinç gösterilerinden pek hoşlanmıyorum. Biri "aaa doğum günün mü bugün" deyip kalkıp tebrik edince, öpünce, sarılınca, domino taşları gibi peşi kesilmiyor ve her yaklaşanı "acaba doğum günümü kutlamak için mi geliyor" diye düşünüp durduğum yerde gerilmeye başlıyorum.
Aileme ise günler öncesinden söyledim. Nasılsa hatırlayacaklarını biliyordum (kız kardeşim sağ olsun), söyleme sebebim pasta alacaklarını garantilemek :)) ve hediye almamaları içindi. Sadece kız kardeşime, mumuso'da gezerken bana bu aynayı hediye olarak alsana dedim, zaten hediye almak istiyordu. Aldı ve doğum günüme kadar vermedi :)


Cuma günü erken çıkmam gerekiyordu, şansa da arkadaşın çiçek gönderesi gelmiş. Mesaj attı ağzımı arıyor napıyorsun falan diye, çıktığımı öğrenince süprizi söylemek zorunda kaldı ve ev adresimi alıp çiçekçiyi oraya yönlendirdi. Sanırım ilk defa bir doğum günümde çiçek aldım, evet evet ilk. Her ne kadar çürüyüp solacak olsa da canlı çiçeğin yeri ayrı.

Eve geldiğimde karşılaştığım manzara buydu:


Benim için bir şeyler yapılmış olmasına sevindim.

Pastaları yedikten sonra nihayet çiçeğim de geldi :) Arkadaşım telefonda çiçek gönderdiğini söyleyince aaa iyi tamam o zaman ama ne gerek vardı ya sağ ol canım falan dedim ama çiçeği görünce o sakinlik yok oldu, bir modum değişti, bir mutlu oldum. Çiçek almak nasıl bu kadar iyi gelebiliyor insana ben de bilmiyorum.

Daha önce şu yazımda, doğum günlerinde hediye almak yerine hediye vermekten bahsetmiştim, yorumlarda da anneme ve aile bireylerine hediye almanın anlamlı olacağını yazmışım. Aile bireylerini yazdığımı unuttum, almadım :) ama anneme aldım.
Şöyle adam gibi güzel bir hediye almak pahalı olabileceğinden, bari biraz daha katıp altın alayım dedim. Çeyrek altın aldım.
Çok hoşuna gitti, şaşırdı, duygulandı. Eskiden durumumuz pek iyi değildi, "sen doğduğunda kimse altın takmamıştı bana, sen kendi altınını kendin taktın dedi" :')
Duygusal ama sırıtkan anlar.
Velhasıl kelam, güzel bir doğum günü oldu. 32.yaşıma girdim... Hep böyle gülücüklü geçmesini diliyorum, 32 diş :))

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

12 yorum:

 1. Nice güzel yaşlarınız olsun sevdiklerinizle birlikte. Canlı çiçeklerin yeri ayrı oluyor.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Evet bence de, yapay çiçeklerden hiç hoşlanmıyorum ya canlı ya da hiç :) ama gönül hep canlı çiçekler almaktan yana tabi 😁

   Sil
 2. Güzel adaşım canım benim dahs nice mutlu yıllara İnşallah sevdiklerinle ailenle doğum günün kutlu olsun canım benim 😊😘💐💐🎂🎂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım adaşım amiiinn 😘😊

   Sil
 3. Zevkle okudum içtenlikle yazdığın duyguları. Nice mutlu yıllar diliyorum. Sevgiyle kal :))

  YanıtlaSil
 4. Yeni yaşının keyfini doyasıya çıkarmanı dilerim. :) Annene aldığın hediye beni de duygulandırdı. Bende bu yıl deneyebilirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım :) Bence de dene :)

   Sil
 5. ben de sevmiyorum doğumgünüm sebebiyle ortamın yıldızı olmayı. yapayks.

  kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. az olsun öz olsun yapay ve şişirilmiş kutlamalara gerek yok :) teşekkürler 💜

   Sil