Nisan Ayı Kitapları


Koskoca ayda 2 tanecik kitap okumam yetmiyormuş gibi, fotoğrafı da çekip albümde bekletiyorum unutup.

Evet sadece iki kitap bitti, biri çizgi roman diğeri de yarım bırakılmış, bir yıldır elimde sürünüyordu.

Ben Pi'yi okurken Fi dizisi başladı. Kitabı bitirmeden diziyi izlemeyeceğim diye kendime şart koştum. Baktım kitabı elime aldığım yok, dizi almış bölümleri gidiyor herkes de ondan bahsediyor, aman ya dedim ikisini birlikte götürürüm hem zaten kitabı diğer bölüm yayınlanana kadar bitiririm ki ben dedim ama öyle olmadı. Pes ettim. Şu kitap biraz şurda dursun döneceğim ben dedim gidiş o gidiş. Nihayet Fi/Çi dizisi tamamen bitince elime alıp kaldığım yerden devam edebildim ve bitirdim.
Çok fazla karakterler arasında geçiş yapması sürükleyiciliğini engelledi bana göre. O yüzden biraz zorlandım. Dizi ile benzer bitti diyebilirim. Çok da benzer değil ama, biraz.

Diğer kitaba gelirsek, ilk defa bir çizgi-roman okudum. Önce nasıl okumam gerektiğini anlamaya çalıştım, sonra eğlenceli geldi. Kitaplardaki, hayal gücü özgürlüğü yok çizgi-romanlarda. İki öykü vardı ikisi de kısaydı. Daha uzun bir çizgi-roman okumak isteyebilirim ilerde.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

2 yorum:

  1. Fi'yi okumuştum, dizisini de izledim ama devamı gelmedi:) Agatha Christie de oldukça ilginç görünüyor:) keyifli okumalar dilerim, sevgiler:)

    YanıtlaSil