Zoretanin 47. Gün


İnsanlar "tütütü maşallah parıl parıl parlıyorsun" diyerek bana doğru gelmeye başladı :)) Botoks mu yaptın diyen de oldu. Tabi bununla birlikte sürekli gözümüzde arpacıklar da çıkıyor birlikte tedaviye başladığımız arkadaş ile. Artık nazardan mı, tedaviden mi bilemiyorum.

Galiba en zorlandığım yan etkisi, burun içi kuruluğu ve kanaması oldu. Nefes alamıyorum resmen burnumun içindeki alan yara kabuklarından dolayı daraldığı için. Artık dayanamayıp koparıyorum kabukları, oh be diyorum dünya varmış derin bir nefes alıyorum ama kabuklar kalkınca kanama yeniden başlıyor tabi ve tekrar kabuk bağlıyor. Krem sürmeyi denedim, ama her nefes alışımda krem kokusunun gelmesi hoşuma gitmedi.

Gözlerim çok kuruyunca suni gözyaşı kullanıyorum, dudaklar için hametan ama burun içi için bir çare bulamadım.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

14 yorum:

 1. Bepanten merhem sürüyorum ben, hem yumuşatıyor hem de iyileştiriyor.

  YanıtlaSil
 2. Biz de maşallah diyelim öyleyse. İnşallah istediğin sonucu alırsın. :)
  Sukkulent mi o resimdekiler? *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, evet sukulent 😊

   Sil
 3. Zoretaninin ne olduğunu bilmiyordum, baktım sivilce içinmiş. Eski bir sivilce uzmanı olarak geçmiş olmasını dilerim en kısa zamanda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet roaccutane muadili bir ilaç çook teşekkür ederim 😊

   Sil
 4. Suni gozyas farkli bir kelime gibi geldi bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzerine şiirler öyküler yazılabilir belki ama benim dediğim gerçekten suni göz yaşı, damla yani :)

   Sil
 5. eczaneden hylonem burun merhemi alabilirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nedense burun merhemi diye bir şeyin olabileceğini düşünmemiştim o yüzden de hiç araştırmadım :)) Teşekkürler, bir ara bakayım.

   Sil
 6. Umarım bu süreci rahat bir şekilde atlatır ve güzel bir sonuçla karşılaşırsın. Bana bile umut oldun aslında. Şuan sadece regl dönemlerimde sivilcem çıkıyor olsa da bu konudan rahatsızlık duyuyorum. Yan etkilerinden korktuğum için ilaçla arama mesafe koymuş olsam da güzel sonuçlar beni umutlandırıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Cesaret verebilmeme sevindim çünkü herkes tedavinin kötü yönlerinden bahsediyor ve çok abartıyor, bu yüzden de tedavi olması gereken kişiler bile uzak duruyor. Benim de geç karar vermenin sebebi çevre söylentileri oldu ama iyi ki başlamışım. Korkulacak endişe edecek hiçbir şey yokmuş.
   Zaten doktor izin vermedikçe başlayamiyoruz ilaca, onun da onay vermesi gerek. Ayrıca her ay kan değerlerine bakılıyor, ben normalde bu kadar takip etmezken kendimi bu ilaçla daha iyi takip ediyorum:) Eğer tek tük bile olsa sürekli çıkan sivilceler ise sana da verir muhtemelen.

   Sil