Zoretanin 17.Gün
Dermotoloğa zoretanin için gittiğimde bana önce kadın doğuma gidip polikistik over sendromumun olup olmadığını sormam gerektiğini söylemişti, ama ben inatla ilacı istemiştim. "O zaman ilacı yazıyorum ama sen yine de git, eğer varsa bu tedavi tam etki etmeyebilir" dedi. Ya da yıllar sonra tekrarlama olasılığı yüksekmiş. O yüzden kadın doğumdan verilecek tedavi ile birlikte ilerlemek gerekirmiş.

Gittim bana yakın bir polikinlikteki doktora, garip bir doktordu. Bana bakıp görünürde öyle bir şey yok dedi, yine de bir ultrasonla bakalım dedi. Ultrasona bakınca da var gibi dedi. Yani var mı yok mu diye her soruşumda da "aslında yok gibi ama ultrasonda var gibi" diye saçma bir cevapla karşılaştım. Ultrasonda var gibi ne demek, varsa vardır yoksa yoktur değil mi?

Genelde gideceğim doktorları önceden internette araştırırım, gidenler memnun kalmış mı tipi neye benziyor falan diye. Ama bu doktoru araştırmadım çünkü aceleye geldi. Ben aslında başka bir doktora randevu almıştım ve internette araştırdığımda da hakkında övgü dolu yazılar okumuştum. Randevumun olduğu günün önceki akşamı, araştırdığım doktorun hastanenin bana yakın diye tercih ettiğim polikinliğinde değil de merkezde olduğunu öğrendim. Ama neyse ki bana yakın olan polikinlikteki doktordan hemen randevu alabildim. Doktorun neredeyse tüm randevuları boştu, normalde 15 gün sonrasına alınabiliyor randevular. Şanslı günümdeyim galiba demiştim ama meğer doktora bir giden bir daha gitmediği için böyleymiş.

Hastaneden gelip internetten adını sorgulayınca hakkındaki şikayetlerle karşılaştım ve kanım dondu resmen. Hemen ilk doktora tekrar randevu aldım, uzak falan ama en azından güvenilir ve kafamdaki soru işaretlerini azaltır. Henüz gitmedim, inşallah yoktur pcos ama galiba var. Bakalım nasıl devam edecek tedavi, eğer var ise.

Zoretanin'e gelirsek, dudak kuruluğu had safhada, her daim açık pembe ruj rürmüş gibiyim. İki hafta önce yüzümde bir kaç büyük kırmızı sivilce çıktı ve inatla geçmiyorlar. İki güne geçerdi önceden, hiç bu kadar uzun süre kalmamıştı yüzümde. Göz kuruluğu için, çok rahatsız ederse geçen yazıda paylaştığım göz damlasını kullanıyorum çok faydasını gördüm. Dudaklar için de gece hametan, gündüz de pot o'miracle kullanıyorum (fotoğraftaki) çok memnunum. Hem ferahlatıyor hem de uzun süre nemli tutuyor.

Yan etkileri hızla yaşayıp yollayan bir bünyem var sanırım, bu hafta baş ağrısı çekiyorum sürekli. Ağrı kesici almayı istemiyorum ama böyle giderse alacağım galiba.

Uyku problemim yok, ama iştahım çok açıldı. Daha önümdekini yerken bile aç hissediyorum. Yaz'a doğru giderken bu hiç olmadı, kendimi frenliyorum ama tartıya çıkmaya da korkuyorum.

Psikolojik olarak da yan etkisi kötü oluyor demişlerdi, depresyona girebilirmiş kullanan kişiler. Ama korktuğum gibi olmadı, gayet sakinim. Hatta geçen gün kız kardeşim "abla sen sakinleştirici falan kullanmıyorsun di mi" bile dedi. Normalden de sakinim. İnşallah bu yan etki de birden patlak vermez :)

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

6 yorum:

 1. :) Hayırlısıyla ile bu tedavinin tez zamanda sonlanmasını sivilceleri bir daha görüşmemek üzere uğurlamanı temenni ediyorum. <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaamiiiinn ben de aynı şeyi temenni ediyorum :))

   Sil
 2. Gecmis olsun.Neyseki guzellik goreceli bir kavram. :)

  YanıtlaSil
 3. Kemiklerin gelişmesini durduruyormus doğrumu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum ama olabilir. Galiba eklemler arasındaki yağı da azaltıyor çünkü. Sık sık eklem ağrıları çekiyorum, az ya da çok. İşten eve geldiğimde bir süre oturup dinlenip sonra kalktığımda hemen doğrulup yürüyemiyorum mesela. Spor/yürüyüş yapıp biraz durduktan sonra ya da çok hareketsiz kalınca ağrılar başlıyor, çabuk geçiyor ama.

   Sil