Kaybolan eşyayı bulmak için dua


"Rabbena inneke camiun nasi li yevmin la raybe fih"

Artık bu duayı/ayeti bloğumda da paylaşma vakti... 

Amerika'daki bacımız Emine vardı buralarda bir zamanlar :) şimdi eskisi gibi aktif değil sanırım ya da ben denk gelmiyorum. (1masalgibi.blogspot.com) 

Onun Instagram sayfasında görüp denemiştim ve işe yaramıştı. Ona da başkası söylemiş bu duayı ve hep işe yarıyormuş.

O gün bugündür ne zaman bir eşyamız kaybolsa bu duayı okuyoruz ve buluyoruz.

Bir sabah çok acil dışarı çıkmam gerekiyordu ama bir türlü eşarbım için kullandığım iğneyi bulamıyordum, bu duayı bir kere okudum ve hemen buldum. Baya şaşırmıştım.
Daha sonra kız kardeşim bir eşyasını harıl harıl ararken ona da bu duayı verdim. Tüm dolabını altüst edip yine de bulamamıştı ama duayı okuduktan sonra buluverdi.

Bir kaç defa daha kaybolan şeylerde denedik ve her defasında da bulduk.

Ne zamandır buraya koyup sizinle de paylaşmak istiyordum ama unutuyordum. Bugün kardeşim okulda öğrencisinin gözlüğünü kaybettiğini, sınıflara wclere falan her yere bakıp bir türlü bulamadığını söyledi, bu duayı vermiş bunu okuyarak ara demiş ve çocuk biraz zaman geçtikten sonra gelip "hocam bu nasıl bir dua ya, gözlüğümü buldum" demiş şaşkınlık içerisinde. 

Siz de bir yere not edin derim.
Bazen bir kere okumak bile yetiyor ama  hemen bulamazsanız okuyarak aramaya devam edin. 

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

2 yorum: