Cuma akşamı Cumartesi sabahı

Dün arkadaş ile bu filme gittik. Afişine bakınca aklınıza ne geliyor? Benim aklıma direk, eşlerden birinin ölüme yaklaştığı ve son nefesinde diğerine "çocuklar sana emanet" deyip göçüğü geliyor. Ama film böyle değil, alakası yok.
Dram izleyeceğiz derken korku filmi izledik. İkimiz de korku filmi izleyemiyoruz en hafifine bile tahammülümüz yok. Çoğu sahneyi bu yüzden izleyemedik. Gözümüzü, yüzümüzü nasıl kapatacağımızı şaşırdık. Ama bundan yanlış anlaşılmasın, filmi beğendik. Hatta baya beğendik.
Aslında Tomb Raider'a gidecektik, aksiyon olsun güzel olur diye. Son anda niyeyse ona giresimiz gelmedi dram izleyelim dedik. Aksiyon, dram, korku hepsine doyduk.

Tam alışmaya başlamıştık yüzümüzü kapatmadan izleyebiliyorduk ki film bitti. Parça parça kaldı beynimde, tekrar izlersem gözümü kapatmadan izliycem. İzleyebilirsem.

O kadar komiktik ki, film arası oldu reklam sesinden korktuk, birileri ayağa kalksa ekrandaki gölgesinden korktuk.

Dün çok acayip bir gündü zaten, ne hakkında konuşsak onunla ilgili şeylere denk geliyorduk.
Çanakkale ile ilgili konuştuk mesela, yolda Çanakkale plakalı bir araç tam önümüzde durup arabayı bırakıp gitti. Gittiği yöne bakınca bir aracın bir motorsikletliye çarptığını ve bu arabanın şoförünün de onlara yardıma gittiğini anladık. Artık sağlıkçı mıydı polis miydi bilemiyorum. Film de Çanakkale'de çekilmişti.
Eş ölümünden bahsettik, o da filmde vardı. Böyle bir kaç şey oldu ama tam hatırlamıyorum şu an.

Film böyleydi işte, tavsiye ederim. Ama çocuklarla gitmeyin korkarlar.

---Eve dönerken mahallede, ezcane kapısının önünde hamile kedi gördük. Şişko sanıp yanından geçip gidiyorduk ki kedi kalkıp bize doğru hızla gelmeye başladı. Semerine iki yandan çuval bağlanmış eşek gibi gelince anladık hamile olduğunu. Galiba doğurmak üzereydi, karnı gerçekten kocamandı.
Birilerini istiyordu yanında belli ki.
Bırakıp gidemedik. İnternetten okumuştum, hiç bir şey yemeyip sadece sevgi, destek, ilgi istiyorlarmış doğum zamanında. Hakeza verdiğimiz salama dilini bile sürmedi. Biz de masaj yaptık, sevdik, bekledik yanında. Ya biz gitmeyelim diye numara yaptı ya da hazır iki insan bulmuşken doğurayım şunları diye düşündü, kasılıyordu ıkınıyordu ama gelen olmadı. Yakındaki marketlerden karton kutu aradık, alıp apartmana götürecektim ve başında duracaktım ama saat geç olduğu için açık dükkan pek yoktu ve açık olanlarda da kutu kalmamıştı. Hepsinden aynı cevabı aldık "daha yeni çöpçüler aldı olanları da".
Sonra Tuğba montunu çıkarıp kediyi montuna alarak taşımayı denedi ama kedi durmadı kucakta. Daha uzak marketlerden karton kutu sorup bulamayıp döndüğümüzde kedi yerinde yoktu. Yandaki yola baktığımızda karanlıkta yokuş aşağı indiğini gördük. İş merkezlerinin olduğu sakin bir yere doğru gidiyordu.
İnşallah kendine güvenli rahat bir yer bulmuştur.

---

Bugüne geçersek, saat bir civarı şu an. Suyu kaynatıp çayı bardağa koyup tek bir yudum almadan döküp kahve yapmaya karar verecek kadar kafası karışık bir gün. Hava neden bu kadar soğuk ve kapalı? Neden haftasonu böyle? Nerede o güzelim güneşli cumartesilerimiz?

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

6 yorum:

 1. Engin Akyürek'in oyunculuğuna güveniyorum ama film konusunda çok emin olamadım.Korkuda bende tırsarım ama konu iyiyse izlemeye çalışırım:)
  Ahh o kediler hep kucak istiyorlar:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyunculuğu iyiydi :) herkese hitap edecek bir konu değil ama hafif tirsmak isteyenlere iyi gider :))
   Tatlış kedicikler yaa, kadın/dişi olmak her yaratılışta zor, tek başına bir sürü yavru doğur sonra onları emzir sahip çık falan... Ah cefakar analar.

   Sil
 2. Korku filmlerini hiç sevmem ve asla izlemem ben de. Engin Akyürek benim de beyendiğim oyunculardan. Bence hareketli günler hiç bir şey yapmadan geçen her günden güzeldir. Film, kedi, kahve... Varsın hava bulutlu olsun, ne yapalım?! Bence güzel bir gün olmuş😊❤

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Mimlenmeyeli baya olmuştu, teşekkür ederim hemen yapıcam :))

   Sil