Nuray Sayarı Yumurta Ritüeli


Dün blogumun ziyaretçi sayısının birden beklenmedik şekilde artmasının nedenini, uyumadan önce instagram hikayelerine bakarken buldum. Dün meğer ünlü astrolog Nuray Sayarı bir ritüel paylaşmış. (bu arada 1369 ile kapattık dün ziyaretçi sayısını ama hala trafik devam ediyor)
Benim bloguma normalde de google aramalardan gelenler hep Nuray Sayarı'dan Soğan Ritüeli başlıklı konuma geliyorlar.
Dün paylaşmış ritüeli sanırım tvde, o yüzden galiba dün akşam yapmak gerekiyordu, bugün de yapılsa olur mu bilmiyorum. Gece Satürn kavuşumu mu ne varmış, gökyüzü bu konumdayken yapılıyormuş bir tek.

Madem seviliyor bu ritüeller, bunu da paylaşayım istedim.

Şöyle ki:

Bir kaseye çeşme suyundan koyuyorsunuz, avucunuza bir yumurta alıp dileğinizi diliyorsunuz sonra o yumurtayı kasedeki suyun içine kırıyorsunuz.
Sabah kalktığınızda yumurta pişmiş olursa dileğiniz gerçekleşti demekmiş.
Önce bir ton dalga geçtik, sonra çok merak ettim yumurta pişebilir mi öyle bir ihtimal olabilir mi diye, gerçekleşebilecek bir dilek dileyerek denedim. Sabah fotoğrafını çekemedim zaman bulamadığım için ama kasenin dibinde dağılmış olursa negatifmiş, yüzeyde, toplu ve pişmiş gibiyse pozitifmiş. Benimki dağılmamıştı ve neredeyse pişmiş gibiydi. Yüzeye yakındı. Yani dileğim gerçekleşti sayılır demek oluyor bu sanırım.

---

Aslında yapılan ritüeller, bakılan fallar, çekilen tesbihler hep inanca bağlı. Ona ne kadar inandığına ve istediğin şeyi olmuş bilmene bağlı. Hiç şüphe beslemeden, bir şeyi olmuş kabul edersen oluyor. Şimdi ben size, bu yazının altına yorum yazarsanız bugün çok güzel bir şey olacak desem ve siz de yorum yazıp buna tüm kalbinizle inanırsanız, neden olmasın? Enerjinizle o şeyi zaten çekecebilecek gücünüz var elinizde ama bahane gerekiyor bu gücü harekete geçirmek için. Değiştirilemeyen kader dışında her şey özgür iradeyle değiştirilebilir diye düşünüyorum. Ve olmayan şeyler aslında siz olmasını istemediğiniz için olmuyor, içinizde bir yerlerde o çok istediğiniz şeyin aslında olmasını istemeyen bir parça var. O parçayı bulup nedenini anlamanız gerekiyor. Böylece, ya o şey düzelecek ve yol açılacak ya da siz o şeyi istemediğinizi farkedip başka yöne yöneleceksiniz.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. yumurta ritüeli çok ilginçmiş...ben de merak ettim şimdi:) ziyaretçi sayınız için tebrikler bu arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem ilginç hem de acaba dedirtiyor :) teşekkür ederim

   Sil
 2. Çok ilginçmiş gerçekten denemek lazım merak ettim şimdi 😀 tebrik ederim canım benim daha niceleri ne inşallah 😊😘sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dene canım daha geçmemiştir belki :) gökyüzü çok çabuk değişmez herhalde. Teşekkürler :)

   Sil
 3. aaa ne kadar ilginç bişiy bu bak senden duydum valla özlem sayarıı :)

  YanıtlaSil