335 / 365


Tatbak'ta Makaron görünce aldık hemen Tuğba'yla. İlk defa yemiş oldum böylece. Çok güzelmiş, "keşke görüntüsüne bakma hiç güzel değil" diyip burun kıvıranları ciddiye almayıp daha önceden deneseymişim.

Bu arada ben de anneme söyliyim dedim artık hayatımda biri olduğunu. 
Komşunun kızı sözlenmiş, evlerine çağırdılar o da odada hediye etmelik bir şey arıyordu. Yanına gittik kardeşimle, kızlar ne koysam yaa diyip havluları falan açarken kızkardeşim bana kaş göz hareketi yapıp işte buradan yürü dedi verdi gazı 😁 ben de "sana gelince ne versinler isterdin sen de ona göre birini seç anne" dedim. Ne alakası var dedi. Yakında sana da getirmeleri gerekebilir çünkü dedim o ne demek yani dedi. Yüzüme baktı yoksa biri mi var dedi, evet dedim. Kimdir neyin nesidir diye bir yandan soru yağmuruna tutuyor bir yandan bir şey bulmaya çalışıyor götürmelik. Uzak olması dışında bir sorun bulmadı, onu da sorun yapmaz diye düşünüyorum aslında. İlk öğrenmenin şokuydu o. 
Doğru düzgün konuşamadık babam gelip "sohbet etmeye devam edicekseniz ben gideyim sen kal" dedi anneme. Galiba sessiz sedasız dinlemeye çalışıp bir şey anlamayınca sinirlendi 😁 annem de tamam geldim diyip gitti. 
Şimdi dönmelerini bekliyorum ama geç gelirler muhtemelen ve bizim konuşma yarına kalır artık.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. vaaay güzel taktik olmuş :) hadi hayırlısı bakalım. işin içine aileler katılınca çok sıkıcı oluyor, yaşadım biliyorum :) ama evlendikten sonra kimseyi karıştırmamayı başarırsanız çok iyi olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece anneye söylemek bile yetti bunu anlamak için biliyor musun, pimpiriklenmeler, pireyi deve etmeler beni rahatlatmak yerine onu rahatlatmamı beklemeler falan... :) bunun daha tanıştırılması var nişanı var daha çok gergin ve sıkıcı dönemler yaşanacak gibi evliliğe kadar. Neyse her şey güzel ve yolunda olsun da, inşallah onu da başarırız. teşekkürler :)

   Sil
 2. Eğer Tatbak'ta yediğin makaronları sevdiysen birde Çengelköy'deki Seval Pastanesi'ninkileri dene bence. Envai çeşit makaron yapıyorlar ve yediğim en güzel makaron Seval'in. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa merak ettim tamam deneyeceğim inşallah :) teşekkürler

   Sil