TEOG yerine MYS*, YGS-LYS yerine TYT/YKS**


Eğitim ve sınav sistemlerinde sürekli saçma sapan değişiklikler yapılıp duruyor. Sanki gizli bir şeyler yapabilmek için milleti oyalıyorlarmış gibi gelmeye başladı bana.

Sinir sistemlerimiz zorlanıyor sürekli. 

Okula yakın dairelerin kiraları arttı. Veliler evini daha iyi okulların olduğu muhitlere taşımaya başladı. Teog için ter döken çocuklar bir anda eskide kaldı. Teog yüzünden intihar eden çocuklar vardı. Teoga hazırlanırken pat diye Teog diye bir şeyin olmayışıyla dumura uğrayan çocuklar var şimdi. Bu çocuklar ileride şizofreni belirtileri göstermese iyidir...* mys: mahalli yerleştirme sınavı
** tyt/yks: temel yeterlilik testi/yükseköğretim kurumları sınavı

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

8 yorum:

 1. Maymun etmek diye bir deyim vardır ya, işte çocukları maymun ettiler, laboratuvar faresi gibi öğrencileri, öğretmenleri, velileri kobay yerine koydular, 15 senedir yap-boz yapıyorlar Tüm amaçları nasıl yapsak da dini eğitime geçirsek ülkeyi...Allah yardımcımız olsun bunların elinden kurtuluruz inşallah hayırlısıyla..
  Emeğine sağlık Özlem'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ablacım maymuna döndü çocuklarımız :((( hayırlısı...

   Sil
 2. Teog keşke yeniden yapıla diyeceğim hiç aklıma gelmezdi... Her defasında bizi eleştirdiğimiz kötüyü bile mumla aratır oldular...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzelecek diye beklerken daha da zorlaştırıyorlar malesef....

   Sil
 3. Saçma sağan şeyler yapılıyor. İnanın değişiklik yapanlar da neyin nasıl olacağını bilmiyor. Uyduk bir alamete modunda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sürekli bir değişiklik, oyuncağız sanki...

   Sil
 4. Ne olacak bu gidişle halimiz cidden yaaa

  YanıtlaSil