332 / 365


İşte sabahları ben böyle bir güne başlıyorum. Karanlık. Sokak ışıkları bile yanmıyor. 
Bu sabah servis beklerken önümüzden bir okul talebesi geçti, çantasının tek omzu koluna düşmüş, kendisi de sallana sallana gidiyordu. Durup iki saniye ayakta uyuyup devam ediyordu :) çok komikti, kıyamam ya.

Komik bir olay daha anlatıp gideyim. Kardeşim öğretmenlik yapıyor din kültürü öğretmeni. Derste bir sınıfa, sınavdan önce kalemin tersiyle ya Fettah yazarsanız sınav daha kolay geçer bana bir hocam söylemişti ben hep öyle yapıyordum demiş. Sonra bu çocuklar sosyal bilgiler sınavında kalemin arkasını çevirmeden kağıda Fettah yazmışlar. 
Hocaları ilk kağıda bakmış Fettah  yazıyo, alttakine geçmiş onda da yazıyo onun altındakine geçmiş onda da Fettah yazıyo kim bu Fettah ya demiş. 
Sonra Allah'ın ismi olduğunu anlamış gelmiş kardeşimi bulmuş sormuş falan  anlamış olayı. Çok güldüm kardeşim ilk anlattığında.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

4 yorum:

 1. Güzeldi Fettah 😊Allah yardım olsun canım benim benimde kardeşim aynı senin gibi sabah ezanı çıkıyor yolla rabbim hepinize kolaylıklar versin 😊😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım hepimize kolaylık versin inşallah :)

   Sil
 2. Harika sohbet tadında paylaşımlar yapıyorsunuz. Bu tür yazıları okumak ayrı bir zevk veriyor. Tebrik ederim.

  YanıtlaSil