328 / 365


Bugün öğretmenler günü, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. 
Kız kardeşimin ilk öğretmenler günüydü. Çıktık annemle çiçek yaptırdık, eve geldiğinde verdik çok sevindi. 
Eli kolu dolu geldi eve, bir sürü hediye veren olmuş. Ama kimse çiçek vermemiş o yüzden bizim çiçek baya değerlendi. Kadınlar için çiçek ne kadar önemli ya. Geçenlerde annemler dayımlara giderken yengeme çiçek götürmüşler o kadar çok sevinmiş ki annem başka bir şey versem bu kadar sevinmezdi dedi. Tabi bunda, hayatında ilk defa çiçek almış olmasının da etkisi var... Bazı kocalara sesleniyorum, çiçek almanın önemini anlayamazsınız ama bir şeyi de anlamadan yapın. Mutlu edin hanımınızı.
Ama ben şeyi sevmiyorum, dışarıda buluşan sevgililerin birbirine çiçek almasını. Çiçekle dolaşmak da çok saçma. Hele ki bir de onunla toplu taşıma araçlarına binmek... 

Ders çalışmaya çalıştıkça stres oluyorum. Dershaneye de geç başladım herkes çatır çatır cevap verirken ben daha yeni öğreniyorum ve bunlar beni acayip geriyor şu sıralar. 
Bıraktım çalışmayı falan, ne kadar olursa o olacak artık. İnşallah 20 puanı geçerim en azından...

Kafa dağıtmam lazım, YouTube videolarına sarmayı düşünüyorum. Belki de bir film izlerim. Ama çok geçe kalamam, yarın sabah sınav var.

Az önce kapının önünde kaza oldu. Yokuş başında. Bir kaç ay önce de olmuştu, yine bir araba bir motorsikletliye çarptı. Annem duymuş, çocuk çok bağırdı yavrum benim yaa dedi ben de bakarken laaaaaannn arabayı neden üstüme sürüyosuuuunnn diye bağırıyordu yerde, yattığı yerden. Birkaç dakika sonra yanındakilerin desteğiyle önce oturdu sonra ayağa kalktı. Bir iki topalladıktan sonra baya yürümeye, eğilmeye hatta motorunu yoldan alıp kenara ittirmeye başladı. Sonra ambulans geldi baya bir şey konuştular. Ben de sıkıldım içeri geçtim. Şimdi bir daha baktım, hiç kimse yok motor falan da yok herkes gitmiş ambulans da sessiz sedasız gitmiş. Değişik. Neyse, çok şükür ciddi bir şey olmadı.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

8 yorum:

 1. Çok heyecanlı bir gün olmuş senin için :)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  Bloğunuz nezdinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlarım. Rahmet-i Rahman'a kavuşmuş olan öğretmenlerimizi de rahmetle ve saygıyla anıyor ve Allah'tan rahmetler diliyorum. Çiçek konusunda çok haklısınız. Biz erkeklerin çiçek konusunda sınıfta kaldığımızı itiraf ediyorum. 2 gün sonra solacak, hiç olmazsa kalıcı bir şey alalım diye düşünürüz. Aslında varsın solsun, kadınlar için en güzel hediye çiçek, en güzel gönül alma da çiçekle yapılır. Bunun farkına vardık ama, çiçek almayı bir alışkanlık haline getiremedik. İnşAllah bundan böyle çiçek konusunda ihmal davranmayız.
  Kazaya uğrayan motorsikletçi sürücü olayın sıcağıyla bedenine ne olduğunu anlayamaz. Ağrılar, sızılar akşama doğru başlar. Allah'a şükürler olsun ki, en azından can kaybının yaşanmadığı bir kaza olmuş.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah davranmazsınız diyeyim ben de :) Evet benim de aklıma o geldi, sonradan belli olur ağrısı sızısı hatta iç kanaması... yoktur inşallah nasıl çarptığını da görmedim bilemiyorum.
   Teşekkürler selamlar :)

   Sil
 3. Öğretmenler günü kutlu olsun o zaman. Ne kadar talihsiz bir gün olmuş ama hayat öyle her saniye bir olay ile boğuşuyoruz

  YanıtlaSil
 4. "Bir şeyi de anlamadan yapın." dediğin noktada ben bittim. Ne kadar da doğru demişsin. :)

  YanıtlaSil