303 / 365


Sene başında kendime bir hedef belirlemiştim, bu yıl 20 kitap okuyacağım diye. Goodreads'da görmüşsünüzdür yanda var. Bugün baktım 12 olmuş, 8 kitap kalmış. Ben de Notre Dame'in Kamburu'na başlamıştım daha bir sayfa okumuştum ki kapatıp kardeşime 'ince kitap var mı' dedim. Ani kararıma karşı bir süre gülme krizine girdikten sonra fotoğraftaki kitabı verdi.

Evet Victor Hugo'nun kitabını çok merak ediyorum ve sürükleyici olduğunu da düşünüyorum ama işten güçten okuyamam, kalır, hedefi tutturamadım diye kendime kızarım. Gerek yok. O da kitap bu da kitap, maksat verilen söz tutulmuş olsun :))
Aldım kitabı elime ve bittiğinde bıraktım. 60 sayfalık ince bir kitap. Etkileyiciydi.

Özlem Kutlu

Merhaba, 1986 İstanbul doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Eski yazılımcı, şimdi kamu personeliyim. Bloggerlığın daha popüler olduğu ilk yıllarda bir çok blog açtım ama kısa süre sonra kapattım. Yıllar sonra geri döndüm. 5 Eylül 2016'dan beri bu blogta yazıyorum.

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

6 yorum:

 1. senin hesaplara göre yetiştiremezsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. günde bir kitap bitse fazlasıyla yetişir niye öyle diyosun :D

   Sil
 2. Özlem'ciğim boşuna vazgeçmişsin ya, senin gibi bir kitap kurdu onu bir günde bitirirdi diyorum neden dersen o kadar sürükleyiciydi ki, okuyalı çok oldu ama insan elinden bırakamıyor zaten Hugo'nun dili müthiş sade, ağdalıktan, edebiyat yapayım diye zorlamaktan uzak bir dil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten mi Müjde abla yaa aslında çok merak ediyorum ama iki kitap daha okuyup ona geçeyim bari :)) ya da son kitap o olsun

   Sil
 3. :)))
  Ben bu sene iyice çökmüşüm hedeflerde. Daha %25 düşün halimi :) Bu son aylarda ince kitaplara yönelmem bak bu sebepten olabilir :))

  Bu kitabı çok severek okumuştum ben de.. Su gibi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha olsun umudunu kaybetme yaparsın bence :) inceler sağolsun :)) evet ya su gibi gerçekten, yormadan bitti :)

   Sil