23 / 365


Pek iyi hissetmediğim halde, sabah erkenden kalkıp işe gittim. Bir süre sonra karın ağrısı ve mide bulantısı şiddetlenince dayanamayıp müdürden eve gitmek için izin istedim. İzin istemeye cok çekinen bir tipim, ne kadar hasta da olsam işte kalabildiğim kadar kalmaya çalışırım ama bugün kendimi zorlayamadım.
İzin verdi sağolsun, hemen çıkıp eve geldim su torbalarını alıp battaniyeye sarıldım. Hala çok iyi sayılmam ama yarın işe gideceğim.

özlem

iletişim: ozlemkutlu2@gmail.com

7 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun. Bulantı neden? Üşütme dolayısı ile yoksa mideye dokunan bir şeyden mi? Gribal bir şey ise çok iyi gelen muhtemelen sizin de bildiğiniz; ama böyle zamanlarda hatırlatmakta yarar olan şey, gargara. Hani iki çorba kaşığı dolusu tuzu bir bardak ılımış suya atıp, istenirse bir tatlı kaşığı da karbonat eklenip saat başı gargara yapıp mikropları tümden uzaklaştırmak. Boğazı arındırmak. Ama burna da çekilmeli. En azından birkaç saatte bir. Yaparken sevimsiz ancak sürekli hastalık çekmekten iyi. Yatıp baş ağrısına katlanmaktan iyi. Eğer yaparsanız faydası olacaktır. Birde elma kabuğu, kabul tarçıni ıhlamur, zencefil rendesi kaynatılıp içine bal atılarak içiliyor. Ve bu tarifi herkesler de biliyor. Ben hatırlattım.

  Tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üşütmeden dolayı sanırım, o gargarayı hiç duymadım yapmamıştım ama bahsettiginiz çayı biliyorum gerçekten etkili. Ve şu an demleniyor. İlginiz ve verdiğiniz tavsiyeler için cok teşekkür ederim. Sağolun.

   Sil
 2. 2 gün dinlenmeden gitmeyin, kendinize iyileşme fırsatı verin. İleride mide hastalıkları yaşamak daha kötü bir durum olur. İş değil sağlık mühim. Geçmiş olsun. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylüyorsunuz sağlık her seyden önce gelir... Kendimi iyi hissetmezsem gitmeyebilirim.
   Çok teşekkür ederim.

   Sil
 3. Çok geçmiş olsun efendim :)

  YanıtlaSil